Štědrý rakytníkový olej: Podporuje imunitu a zabraňuje žaludečním vředům | Moje zdraví

Štědrý rakytníkový olej: Podporuje imunitu a zabraňuje žaludečním vředům

Štědrý rakytníkový olej: Podporuje imunitu a zabraňuje žaludečním vředům
Rakytníkový olej obsahuje zdraví prospěšné látky. • Autor: Profimedia.cz
22. srpna 2016 • 13:50

Biologicky aktivní látky, vitaminy, nenasycené mastné kyseliny – rakytníkový olej vyráběný z rakytníku řešetlákového není o nic ochuzen, a proto po něm můžete sáhnout při různých zdravotních obtížích bez obavy z vedlejších účinků. 

*Biologicky účinné látky obsažené v rakytníkovém oleji pozitivně stimulují imunitní systém a vhodně jej posilují.

*Rakytníkový olej podporuje léčbu infekcí močových cest díky vysokému množství biologicky aktivních látek, které násobí šanci předejít opakovaným urologickým problémům.

*V rakytníkovém oleji jsou obsažené omega-3, 6 a 9 mastné kyseliny, které snižují riziko kardiovaskulárních chorob. Konzumace rakytníkového oleje pomáhá posilovat srdeční činnost.

*Rakytníkový olej potlačuje rozvoj bakterie Helicobacter pylori, která je původcem vzniku žaludečních vředů. Na spolehlivé vyléčení tohoto onemocnění se doporučuje čajová lžička oleje 3x denně nalačno.

Dlouhý seznam vitaminů

* Vitamin A (beta-karoten): Rakytníkový olej obsahuje cca 3x vyšší obsah této látky než mrkev, má antioxidační účinky, pomáhá zlepšovat zrak, funkci plic, tlustého střeva, prostaty a mozku. 
* Vitaminy B1, B2, B6: Esenciální látky, které zajišťují správné fungování lidského organismu. 
* Vitamin D: Podporuje růst kostí. 
* Vitamin E: Olej obsahuje vysoké množství tohoto vitaminu „mladosti“, díky němuž rakytníkový olej působí jako biogenní stimulátor, který regeneruje poškozenou kůži a sliznici a pozitivně ovlivňuje růst nových tkání. 
* Vitamin F: Ovlivňuje energii, stav vlasů, pokožky a nehtů, snižuje hladinu cholesterolu v krvi, ochraňuje játra, důležitý je i pro správný vývoj dětí. 
* Vitamin K: Zvyšuje srážlivost krve a tím pomáhá předcházet zvýšenému krvácení či modřinám. 
* Vitamin P: Antioxidant, ochraňuje organismus, posiluje obranyschopnost. Spolu s vitaminem C je podpůrným prostředkem při virových onemocněních a oparech. 
* Kyselina listová: Je potřebná zejména při krvetvorbě a v těhotenství ke správnému a zdravému vývoji plodu. 
* Omega-7 mastná kyselina – palmitoolejová kyselina: Ve 100% rakytníkovém oleji tvoří až 32–40 % obsahu, účinkuje na popáleniny. 
* Třísloviny: Mají detoxikační účinky, bojují proti zánětlivým procesům v trávicím traktu. 

 

Nejhledanější nemoci

Víte, co přesně vás čeká na vyšetření, které vám lékař předepsal? Zjistěte, co které znamená.