Vejce a cholesterol: Opravdu nám škodí? Zjistěte konečně pravdu | Moje zdraví

Vejce a cholesterol: Opravdu nám škodí? Zjistěte konečně pravdu

12. prosince 2021 • 06:00

Vrátili jste se od lékaře se zjištěním, že máte vysoký cholesterol? Pak vás někteří lidé určitě varovali, že byste neměli jíst vejce, protože ho v sobě mají spoustu. Jak ale tato teorie vznikla a je vůbec pravdivá? Podle posledních průzkumů se zdá, že je všechno úplně jinak, než jsme si mysleli.

Vejce jsou teď v prosinci poměrně aktuální potravinou. Přidávají se nejen do bramborového salátu a cukroví, ale také do vaječného koňaku, který tak rádi v období Vánoc popíjíme. Stojí vejce opravdu za vysokým cholesterolem a jsou pro naše zdraví škodlivá?

Video se připravuje ...
Potraviny, které snižují cholesterolVIDEO 

Dříve se mělo za to, že cholesterol ve vejcích pochází ze žloutků, a vědělo se, že vysoké hladiny LDL (špatného) cholesterolu v krvi jsou zdraví nebezpečné. Zdálo se tedy logické, že bychom se mu měli vyhýbat ve stravě, a to včetně vajec.

Více o vysokém cholesterolu čtěte zde.

Za všechno mohou tuky

Rozsáhlé výzkumy z posledních let ale ukázaly, že většinu cholesterolu v našem těle tvoří játra, a nepochází tedy ze stravy. Tento orgán je ovšem stimulován k produkci cholesterolu nasycenými tuky v jídle. Těch má vejce ale jen velmi málo (asi 1,5 gramu), jeho konzumace tedy nemůže mít na tvorbu cholesterolu vliv. Z toho důvodu dnes odborníci tvrdí, že si klidně můžeme dopřát 1 až 2 vejce denně. Výživoví odborníci je například doporučují jako zdravou snídani.

Více o tomto tématu čtěte zde.

Na druhou stranu, pokud máte cukrovku, zvýšené riziko srdečních chorob z jiných příčin (například kouření) nebo nemocí tohoto typu trpíte, neměli byste jíst víc než tři vejce týdně.

Napumpujte své zdraví

Často se zapomíná na to, že vejce v sobě ukrývají i řadu zdraví prospěšných látek. Obsahují mimo jiné lutein a zeaxantin, které prospívají očím, dále pak cholin podporující správnou funkci mozku a nervů a vitaminy A, B a D. Favoritem je pak vitamin P, který napomáhá regeneraci kůže, působí protizánětlivě a zvyšuje imunitu.

Důkaz o tom, že cholesterol v jednom vejci denně není pro většinu lidí nebezpečný, pochází z prověřených výzkumů, například prestižní Harvardovy univerzity. Jeden z nejrozsáhlejších průzkumů provedli vědci na Pekingské univerzitě, kteří zkoumali vliv konzumace vajec na zdraví téměř 420 000 lidí.

O tom, jaké potraviny snižují cholesterol, si přečtěte zde.

Recepty na přípravu jídel z vajec najdete zde.

Autor: Marie Bezděková
 
Video se připravuje ...

Nejhledanější nemoci

Víte, co přesně vás čeká na vyšetření, které vám lékař předepsal? Zjistěte, co které znamená.