Devět tipů, které vám pomohou v boji s celulitidou | Moje zdraví

Devět tipů, které vám pomohou v boji s celulitidou

10. února 2017 • 06:00

Že celulitida není nemoc jen obézních žen, dosvědčuje fakt, že se s ní potýkají i čtyřicetikilové modelky. Bohužel se nevyhýbá ani dětem. Muži jsou na tom lépe, kvůli hormonům je dolíčky na kůži trápí málokdy. Přesto máme i pro ženy dobrou zprávu.

Celulitida nebo lidově pomerančová kůže je spíše estetický problém, při zanedbání však může působit i zdravotní potíže. Na její vznik mají vliv dědičnost, hormony, životní styl, stav lymfatického oběhu a v neposlední řadě také uspořádání podkožních buněk. A protože jsou u žen uloženy jinak než u mužů, řeší problém hlavně ženy.

Vznik celulitidy souvisí i s vlivem hormonů, především s výkyvy hladiny estrogenu. Kritickými obdobími jsou puberta, těhotenství a menopauza, negativní roli sehrává i hormonální antikoncepce.

Jak na ni?

Celulitida se podle viditelnosti příznaků rozděluje do 4 stádií (více zde). Neléčitelná je až v poslední fázi, která vzniká zanedbáním péče o pokožku. V ostatních případech můžeme s nevzhlednou kůží bojovat. Jak?

V první řadě se zaměřte na stravu, vynechte jednoduché cukry a tuky. Omezte sůl, která zadržuje vodu v těle, a jezte hlavně bílkoviny, ryby, červené maso, zeleninu a luštěniny. Důležité je dodržovat pitný režim. Pijte zelený čaj, který přispívá ke snížení hladiny krevních tuků. Rozhodně je dobré zařadit i pravidelný pohyb.

Pokud přemýšlíte o využití nejrůznějších přístrojových metod, čtěte tento článek:

Autor: red
 

Nejhledanější nemoci

Víte, co přesně vás čeká na vyšetření, které vám lékař předepsal? Zjistěte, co které znamená.