Co je to klitoris: Kde ho najít a jak přesně vypadá? | Moje zdraví

Tajemný klitoris: Vypadá jinak, než jste si mysleli!

28. května 2023 • 06:00

Klitoris je nejcitlivější ženská erotogenní zóna mající zcela zásadní vliv na erotické prožitky. Víte, jak skutečně vypadá? Možná jste doteď měli jinou přestavu, než jak tomu ve skutečnosti je. V našem článku se dozvíte, jaká je pravá podoba klitorisu, abyste jeho potenciálu mohli konečně naplno využít. 

Navzdory rozšířené představě není klitoris jen malý viditelný hrbolek schovaný pod "Venušiným pahorkem". Většina této velmi citlivé tkáně se nachází v jiných částech vulvy. Pojďme se společně podívat na to, kde všude části poštěváčku najít, jak vypadá a jak ho dráždit tak, aby byl náš sexuální život lepší než doposud.

Video se připravuje ...
Sex po porodu: Některé ženy zažijí poprvé vaginální orgamusVIDEO 

Co je to klitoris?

Klitoris je součást ženského genitálu. Tvoří ho topořivá tělíska a tkáň s velkým množstvím krevních vlásečnic a nervových zakončení. Klitoris se při správné stimulaci zvětšuje podobně jako penis a jeho drážděním může žena dosáhnout vyvrcholení.

Na rozdíl od dalších částí lidského těla, které fungují jako erotogenní zóny, nemá klitoris žádnou jinou funkci. Je tu čistě od toho, aby přinášel potěšení. Skrývá v sobě přibližně 8 až 10 tisíc nervových zakončení, což je více, než má penis.

Kde se klitoris nachází a jak vypadá?

Pod názvem klitoris si většina z nás představí malý hrbolek u horního spoje malých stydkých pysků. Tkáně klitorisu však sahají mnohem dál. Podkožní část, která tvoří drtivou většinu tohoto orgánu, vede podél vulvy a tvarem připomíná obrácené písmeno V. Na jeho vrcholu se nachází nám známá část poštěváčku.

Pokud chcete klitoris blíže prozkoumat, není nic jednoduššího než vzít kosmetické (zvětšovací) zrcátko a zkrátka se podívat. Sexuální partneři mají v tomto ohledu výhodu a mohou tento fascinující ženský orgán studovat zblízka a bez odrazu.

Jak klitoris správně stimulovat?

Možností je samozřejmě mnoho. Je jen na ženě a jejím partnerovi, jaký způsob dráždění zvolí. Někomu postačí klasický sex, jiný k dráždění poštěváčku může využít například:

  • ústa a jazyk
  • ruku nebo prsty
  • vibrátor či speciálně vyvinutý stimulátor klitorisu
  • vodní proud.

Jelikož je klitoris nejcitlivější částí ženského těla, je potřeba k němu přistupovat s něhou a opatrností. Hrubé techniky nechte stranou. Čím k němu budete jemnější, tím snadněji se žena uvolní a snáze dosáhne orgasmu. Vynechat byste neměli ani lubrikaci.

Autor: Iveta Mazáčová, inf
 

Nejhledanější nemoci

Víte, co přesně vás čeká na vyšetření, které vám lékař předepsal? Zjistěte, co které znamená.