Blíží se poslední letošní úplněk! 5 rad, díky kterým během něj usnete | Moje zdraví

Blíží se poslední letošní úplněk! 5 rad, díky kterým během něj usnete

Blíží se poslední letošní úplněk! 5 rad, díky kterým během něj usnete
Čeká nás poslední letošní úplněk! 5 rad, díky kterým během něho usnete • Autor: Pexels
25. prosince 2023 • 05:35

Poslední úplněk roku je vždycky zvláštní událostí. Ten letošní připadá na 27. prosince a je ve znamení Raka. Pokud nestojíte o jeho pozorování a raději byste se během noci vyspali a víte, že na vás má úplněk neblahé účinky, nezoufejte. Máme pro vás pět jednoduchých rad, které vám s usínáním pomohou.

1. Připravte se

Pokud víte, že máte s usínáním problémy, nenechte ho náhodě a připravte se. Ztlumte světla, vypněte elektroniku a vytvořte si prostředí vhodné pro odpočinek bez světel s modrým spektrem.

2. Zkuste meditaci a dechová cvičení

Před spaním zkuste meditovat nebo se věnovat dechovým cvičením. Pomáhají snižovat stres a napětí, což usnadní usínání během úplňku.

Na co si dávat pozor a co bychom neměli dělat během úplňků? Dozvíte se ve videu ⇓

Video se připravuje ...
Na co si dávat pozor a co bychom neměli dělat během úplňků v roce 2023?VIDEO 

3. Unavte se venku

Pokud je to možné, udělejte si přes den delší procházku. Čerstvý a chladný vzduch tělo přirozeně a příjemně unaví, což může pozitivně ovlivnit váš stav mysli a usnadnit relaxaci. A to zvláště po dnech, které strávíme před televizí s tácem vánočního cukroví.

4. Zkuste spánkovou rutinu

Vytvořte si před spaním rutinu, která vás připraví na odpočinek. K uvolnění můžou pomoct teplý ovocný nebo bylinný čaj, relaxační četba nebo teplá sprcha. Odpoledne se vyhýbejte kávě, colovým nápojům, černému a zelenému čaji, a dokonce i alkoholu. Dvě hodiny před spaním se nedívejte do displejů.

5. Uklidněte mysl

Pokuste se vyprázdnit mysl od každodenních starostí. Pokud vám to nejde, můžete si nejzásadnější myšlenky poznamenat na papír nebo do deníku a odložit je s tím, že se k nim ráno vrátíte.

Poslední úplněk tohoto roku může být pro mnohé časem reflexe. S těmito jednoduchými tipy můžete také využít jeho kouzla pro klidný a hluboký spánek. Ať už se rozhodnete pozorovat ho nebo jen vnímat atmosféru tohoto magického okamžiku, ujistěte se, že si užijete poslední úplněk roku 2023 naplno!

Autor: Iveta Mazáčová
 

Nejhledanější nemoci

Víte, co přesně vás čeká na vyšetření, které vám lékař předepsal? Zjistěte, co které znamená.