Píská vám neustále v uších? Tyhle babské rady opravdu zaberou! | Moje zdraví

Píská vám neustále v uších? Tyhle babské rady opravdu zaberou!

Píská vám neustále v uších? Tyhle babské rady opravdu zaberou!
Píská vám neustále v uších? Tyhle babské rady opravdu zaberou! • Autor: istock.com
25. února 2024 • 04:23

Pískání, hučení či tepání v uších dokáže znepříjemnit život. Zvláště pokud vás provází nejen přes den, ale i v noci. Jak se ho zbavit? Vyzkoušejte několik babských rad a triků!

Na léčbu tinnitu (pískání v uších) neexistuje univerzální léčba, každému pomůže něco jiného. Právě proto není jednoduché se ho definitivně zbavit.

1. Navštivte odborníka

Ze všeho nejdříve je nutné vyloučit závažnější onemocnění, která mohou za pískáním v uších stát. Proto je vhodné nejdříve podstoupit vyšetření u svého praktického lékaře a na ORL, aby vyloučili například vysoký krevní tlak nebo poškození v oblasti ucha.

Proti pískání v uších můžou pomoct meditace i jóga. Podívejte se na video: 

Proti pískání v uších může pomoci meditace i jóga. • Autor: iStock.com

2. Aktivně bojujte se stresem

Pokud za vaše obtíže není zodpovědná žádná konkrétní nemoc, zaměřte se na svůj životní styl. Za pískáním v uších často stojí stres, napětí nebo úzkosti. Zařaďte do svého dne alespoň jednu z technik, které vám pomůžou uvolnit nejen mysl, ale také tělo, které může být hlavně v oblasti krku velmi stažené. Vyzkoušet byste měli:

  • jógu
  • meditaci
  • dechová cvičení
  • Jacobsonovu progresivní svalovou relaxaci.

Čaj z meduňky pomáhá s uklidněním organismu. • Autor: iStock.com

3. Vyzkoušejte bylinky

Pomoct mohou i bylinky. Ať už ve formě tinktur nebo čajů. Uklidňující účinky nejen na nervový systém, ale i svaly můžete hledat například u těchto druhů:

4. Přidejte zvuky

Možná to zní zvláštně, ale pokud už vás tinnitus obtěžuje dlouho a nejste schopní se soustředit na nic jiného, nasaďte si sluchátka. Pustit si do nich můžete relaxační hudbu nebo bílý, hnědý či růžový šum.

Pokud vás trápí pískání v uších, omezte kofein a alkohol! • Autor: istock.com

5. Vyhýbejte se dráždivým potravinám

Zajímejte se o skladbu jídelníčku. Zařadit byste měli dostatek minerálů, jako jsou hořčík a draslík. Naopak byste se měli vyhnout alkoholickým nápojům, kávě nebo silnému černému čaji. Pískání v uších mohou zhoršovat i některé léky, rozhodně je ale nevysazujte hned a nejdříve se poraďte se svým lékařem, který vám v takovém případě může nabídnout jinou alternativu medikamentu.

Autor: Iveta Burketová
 

Nejhledanější nemoci

Víte, co přesně vás čeká na vyšetření, které vám lékař předepsal? Zjistěte, co které znamená.