Plastické operace: Jak vybrat vhodnou kliniku a proč je nutné cítit se dobře? | Moje zdraví

Plastické operace: Jak vybrat vhodnou kliniku a proč je nutné cítit se dobře?

Plastické operace: Jak vybrat vhodnou kliniku a proč je nutné cítit se dobře?
Autor: shutterstock.com
9. září 2022 • 14:00

Plastická operace je zákrok, který musí být promyšlený. Důležité je však nejen vědět, co sami na sobě chceme vylepšit, ale také kam na daný zákrok půjdeme. Jak vybrat tu správnou kliniku estetické medicíny?

Reference a výsledky mluví za vše

Pokud člověk plánuje plastickou operaci, jistě bude přemýšlet také o klinice, kam na ni jít. Hezké fotky na webu totiž nejsou jediným měřítkem, na které bychom se měli zaměřit. Zárukou perfektního výsledku je také renomovaný chirurg a další složky celé operace.

Video se připravuje ...
Nejsi v tom sama: Česká Barbie Gabriela Jiráčková – Na základní škole jsem si prošla krutou šikanouVIDEO 

Ať už je to plastika prsou, nebo úprava nosu, dejte na zdravý selský rozum a pocity, které ve vás ta či ona klinika vzbuzuje. To poznáte už při prvním kontaktu s ní. Počínaje pocitem vřelosti při sjednání schůzky po telefonu a komfortem při příchodu na recepci konče, to vše bude hrát velkou roli při vašem rozhodování.

Jak důležitý je první dojem

Skvělou indicií je také první konzultace s lékařem, během které si ověříte, zda si vzájemně „sedíte“, zda lékař chápe vaše potřeby a požadavky a dokáže pro vás najít to nejlepší řešení.

Významnou roli hraje i webová stránka, která by měla být nejen vizuálně příjemná, ale především plná potřebných informací, podaných srozumitelným způsobem. Již tady byste se měli dozvědět, jací lékaři na klinice pracují, jaké mají zkušenosti, chybět by neměly ani fotky s výsledky jejich práce či reference od spokojených klientů.

Poptat byste se ale měli i jinde. Především reference vašeho okolí pak mohou být pro vaši volbu to pravé. Přece jen, pokud na stejné klinice před rokem operovali vaši kamarádku, je její osobní zkušenost pro vás takřka k nezaplacení. Žádná klinika si totiž na svůj web neumístí hodnocení nespokojeného zákazníka.

Ptejte se na zkušenosti všech lékařů

Zcela zásadní je pak kompetentnost a kvalita všech lékařů, kteří vás budou ošetřovat. Ti všichni jsou totiž plně zodpovědní za vaše zdraví, a proto je dobré vědět, co všechno mají za sebou. Zatímco o chirurgovi, jenž operaci bude provádět, zjistíte veškeré informace na webu, o anesteziologovi se to říct nedá. Právě anestezie je však velmi důležitou součástí jakékoliv operace, včetně té estetické.

Co znamená „prvotřídní anestezie“

„Na naší klinice provádíme lokální znecitlivění i celkovou anestezii, vždy podle povahy zákroku. Používáme nejmodernější přístroje a postupy s garancí kvality. Anesteziologický tým tvoří lékař anesteziolog a anesteziologická sestra. Celková anestezie je anestezie takzvaně doplňovaná, kdy se používá kombinace inhalačního a intravenózního anestetika, opioidů a relaxancií. Po celou dobu anestezie jsou monitorovány životní funkce,“ popisuje MUDr. Pavel Jehlička z pražské kliniky Mediestetik.

Správná anestezie je tedy efektivní, ale také maximálně šetrná. „Díky tomu, že používáme anestetikum s minimální metabolizací v játrech, probouzí se pacient během krátké doby do plného vědomí. I když si nemusí díky lékům nic pamatovat, je už na operačním stole schopen komunikace a ve stabilizovaném stavu je převezen zpět na své lůžko, kde kontinuálně monitorujeme životní funkce,“ dodává Jehlička, který je také primářem oddělení kardioanestezie Nemocnice Na Homolce. 

Anesteziolog by měl dohlížet na stav a medikaci pacienta až do jeho propuštění z kliniky. Ráno po výkonu by přitom měla proběhnout vizita jak anesteziologická, tak chirurgická.

Odchodem domů péče nekončí

„Protože každý z nás vnímá bolest rozdílně, nabízíme možnost konzultace léčby bolesti v domácím prostředí. Protože víme, jaká byla reakce na pooperačně podaná analgetika, dokážeme nabídnout nejvhodnější léky, případně jejich kombinace k tišení bolesti. Tímto způsobem lze klienta převést přes bezprostřední pooperační období prakticky bez bolesti. Logicky lze tímto způsobem včas odhalit i jiné možné pooperační komplikace. Klientka má zároveň jistotu, že se má v případě potřeby vždy na koho obrátit. Standardně naše klinika tuto službu nabízí po dobu třech dní po operaci, v případě potřeby lze individuálně službu i prodloužit. Službu provádí anesteziologický konzultant ve spolupráci s klinickým farmakologem, který hlídá i případné lékové interakce,“ doplňuje Jehlička.

Celý článek si můžete přečíst v aktuálním čísle časopisu Moje zdraví, které koupíte na stáncích. Předplatné pořídíte z pohodlí vašeho domova na www.ikiosek.cz/mojezdravi nebo přes predplatne.cnc@cpost.cz.

Autor: Valentina Lebová
 
Video se připravuje ...

Nejhledanější nemoci

Víte, co přesně vás čeká na vyšetření, které vám lékař předepsal? Zjistěte, co které znamená.