Příznaky Alzheimera, test na Alzheimerovu nemoc, video | Moje zdraví

Jak poznat, že máte Alzheimera: Příznaky Alzheimerovy choroby

Video se připravuje ...
30. října 2017 • 06:00

Alzheimerova choroba je nejčastějším typem demence. Týká se sedmi milionů Evropanů. Jak poznáme na někom blízkém nebo na sobě, že jsme obětí Alzheimerovy choroby a že to není jen chvilková zmatenost související se stářím?

Klíče zapomene občas každý z nás, stejně tak kde zaparkoval auto nebo jak se jmenuje jeho oblíbený parfém. Pokud se ale zapomnětlivost opakuje se vzestupnou tendencí, ztrácíme se občas i v prostoru a čase a objevují se i změny osobnosti, pak bychom my, respektive někdo z našich blízkých, měli zpozornět. 

Vše o Alzheimerově chorobě najdete ZDE.

Jaký je rozdíl mezi běžnou zapomnětlivostí a počínající demencí? Například když se na chvíli zaberete do nějaké činnosti a na chvíli zapomenete na dítě, které máte na starost. Lidé s Alzheimerovou nemocí úplně zapomenou, že nějaké dítě existuje. Dalším znakem je nesmyslné oblékání, třeba pět svetrů najednou.

Dalším znakem je pasivita. Člověk s Alzheimerovou nemocí nemá chuť do ničeho a musí se nutit i do jinak zajímavých činností. Projevem nemoci je také záměna slov, člověk s Alzheimerovou chorobou zapomíná i jednoduchá slova nebo je nahrazuje nesprávnými, jeho věty pak nedávají smysl.

 
Video se připravuje ...

Nejhledanější nemoci

Víte, co přesně vás čeká na vyšetření, které vám lékař předepsal? Zjistěte, co které znamená.