Rakovina mízních uzlin | Moje zdraví

Rakovina mízních uzlin

Rakovina mízních uzlin je maligní onkologické onemocnění, při kterém jsou uzliny lymfatického systému postiženy nekontrolovatelným bujením. Příčiny vzniku této nemoci nelze přesně určit. Častější výskyt je u starších lidí a více u mužů než žen. Dále pak může být rizikem pro lidi s narušeným imunitním systémem.

Součástí mízního neboli lymfatického systému jsou mízní cévy, mízní uzliny a tkáně. Jeho úkolem je odvádět z tkání vstřebané látky a odpadové produkty. Při onemocnění a nesprávné funkci tohoto systému dochází ke ztrátě imunity a selhávání transportních a filtračních schopnosti mízy.

Příznaky rakoviny mízních uzlin

Příznakem onemocnění mízních uzlin rakovinou je:

·       otok uzlin v krku, podpaží nebo tříslech

·       dlouhodobá únava

·       zvýšená teplota

·       noční pocení

·       dušnost

·       neodůvodněné hubnutí

·       svědící pokožka

Léčba rakoviny mízních uzlin

Včasným zjištěním nemoci a její správnou léčbou je možné zmírnit nebo dokonce zastavit rakovinotvorné bujení. K léčebným metodám podle typu a závažnosti nemoci patří:

  • chemoterapie
  • radioterapie (ozařování)
  • imunoterapie
  • transplantace krvetvorných buněk
  • kombinace výše uvedeného

Léky

I bez známek infekčních příznaků jsou podávány různé druhy antibiotik. Při bolestech utišující léky a pro podporu imunity vitamíny a minerály jako doplněk stravy.

Homeopatika

Homeopatie má za úkol především prevenci rakoviny, když už se nemoc objeví pak ji léčit a v neposlední řadě zmírnit bolesti v pokročilém stadiu nemoci.

Mezi nejužívanější homeopatika patří Arsenicum album, bomatum nebo iodatum, dále například Aurum muriaticum, Baryta iodata, Cadmium sulphuratum nebo Hippomanes. Dále pak všechny Kaliové soli, Magnesium phosphoricum a další.

Vždy je třeba homeopatickou léčbu konzultovat se zkušeným ošetřujícím lékařem, aby jste si více neublížili než pomohli.

Postihuje

muži
ženy
děti

Projevuje se

Domácí léčba a babské rady

Pro léčbu rakoviny je důležitý odpočinek, dlouhý spánek, zdravé jídlo, pitný režim, hlavně klid bez jakýchkoli psychicky zátěžových situací.

Rada moudrých kořenářek a léčitelů, aby tělo zůstalo zdravé nebo se z případné nemoci vyléčilo je:

  • 2x ročně detoxikační kůry
  • strava z převážné většiny syrové více zeleniny než ovoce
  • vyhýbání se zpracovaným potravinám s chemickými přísadami nebo jinak chemicky ošetřeným

Vyšetření

Vstupní vyšetření mají zcela podstatný vliv na prognózu nemoci. Skládají se například z celkové anamnézy pacienta, fyzikálního vyšetření celkového stavu organismu, sedimentace, krevního obrazu, biochemického vyšetření, CRP a dalších. Podstatná pro lékaře je biopsie uzliny, celotělové CT vyšetření, rentgen hrudníku a sono břicha.

 

V těhotenství

U těhotných žen je jakýkoli druh rakoviny závažnou komplikací a je nutné co nejrychleji případné příznaky konzultovat s gynekologem.

Možné komplikace

Jako u každého onkologického onemocnění i pacienty s rakovinou mízních uzlin provází úzkost a deprese, únava, průjem nebo zácpa, nevolnost, zvracení a v případě této konkrétní diagnózy v pokročilejším stádiu i velké bolesti.

Prevence

Vyhýbejte se stresovým situacím, imunitu posilujte zdravou stravou bez alkoholu, cigaret a kofeinu, do denního plánu zařaďte pohyb. Užívejte doplňky stravy.

Kdy jít k lékaři

Pokud delší dobu pozorujete uvedené příznaky, které vás znepokojují, navštivte praktického lékaře, který vám doporučí příslušná vyšetření.

 

Autor: laš
 
Video se připravuje ...

Nejhledanější nemoci

Víte, co přesně vás čeká na vyšetření, které vám lékař předepsal? Zjistěte, co které znamená.