Co byste měli dělat po sexu, abyste byli zdraví? Rozhodně si neberte kalhotky | Moje zdraví

Co byste měli dělat po sexu, abyste byli zdraví? Rozhodně si neberte kalhotky

Co byste měli dělat po sexu, abyste byli zdraví? Rozhodně si neberte kalhotky
Raději se po sexu vůbec neoblékejte • Autor: iStock.com
20. ledna 2023 • 06:00

Asi jste to slyšeli už milionkrát, ale jak se říká, „opakování je matka moudrosti“. Po milování bychom měli vstát z postele, jít na toaletu a pořádně se vysprchovat. Zabráníme tak vzniku různých infekcí močových cest. Rozhodně bychom si také na sobě neměli na noc nechávat použité spodní prádlo. Proč?

Pro někoho je návštěva koupelny zcela běžná, ale faktem je, že řadě lidí se po slastných chvílích už nechce dělat vůbec nic a často velmi rychle usnou v tom, co zrovna najdou kolem sebe. Pozor na to, radí gynekologové.

Video se připravuje ...
Přibývá více nemocných pohlavní chorobou. Které jsou ty nejčastější?VIDEO 

Po sexu se jděte vyčurat

Dokonce i v případě, že se vám zrovna „nechce“, je dobré svůj močový měchýř vyprázdnit. Vyplavíte tak totiž bakterie z vaší uretry. Tento pojem vám asi nic neříká, vězte tedy, že se jedná o močovou trubici, která vede moč z měchýře ven z těla. U mužů pak slouží k přenosu semene a dělí se na několik částí. K problémům a infekcím podle gynekologů dochází v případě, když se zmiňované bakterie, které se běžně nacházejí ve vagině, dostanou během sexuální aktivity do močové trubice.

Močení po pohlavním styku je velmi důležité, pokud jste náchylní k zánětu močových cest. Tímto nepříjemným onemocněním trpí podle statistik více ženy. Pokud už jste výše popsanou infekci prodělali, mělo by pro vás být samozřejmostí po každém milování toaletu vyhledat. Předejdete tak nepříjemným bolestem i výskytu krve v moči. Myslíme si, že těch deset minut v koupelně za to stojí.

Jak předejít kvasinkám?

Hned po pohlavním styku bychom si také měli vzít ubrousek či ručník a z těla si otřít sperma, zbytky vaginální tekutiny či lubrikačního gelu. Bakteriím a kvasinkám se totiž daří ve vlhkém prostředí, proto je důkladná hygiena po milování velmi důležitá. Můžete tak jednoduše zabránit i nepříjemné kvasinkové infekci, k níž jsou náchylné hlavně ženy.

Nemusíme si kůži nějak silně drhnout. Jen je potřeba intimní partie lehce a důkladně otřít. Místo pak samozřejmě ještě opláchněte čistou vodou a nezředěným mýdlem či intimním gelem. Vše nakonec důkladně osušte. K omytí intimních partií je vhodné používat kvalitní mýdla bez zbytečných chemikálií. Pokud nechcete spát nazí, je dobré použít noční košili nebo nějaké hodně volné pyžamo. Rozhodně si ale na sobě nenechávejte již zmiňované spodní prádlo.

Více o gynekologických zánětech čtěte ZDE.

Kdy navštívit gynekologa?

Pokud v intimních partiích cítíte nepříjemné svědění či bolest, nebo se dokonce objeví krvácení, měla byste zpozornět. Pokud se několik dnů stav nezlepší, je vhodné zajít za svým gynekologem a své zdravotní problémy mu vylíčit. Mnoho lidí se snaží komplikace přecházet. Jednou by se ale mohlo stát, že už bude pozdě. Rozhodně tak naše rady neberte na lehkou váhu, snažte se svému tělu „naslouchat“ a věnujte mu dostatečnou péči.

Autor: Valentina Lebová, inf
 
Video se připravuje ...

Nejhledanější nemoci

Víte, co přesně vás čeká na vyšetření, které vám lékař předepsal? Zjistěte, co které znamená.