Jak zhubnout dvě kila za měsíc? Bez cvičení a hladovění | Moje zdraví

Změňte tři návyky a zhubnete bez práce dvě kila za měsíc

Video se připravuje ...
5. února 2018 • 06:00

Celý den jíte jakžtakž zdravě, ale u večeře a po ní si to vždycky tak nějak pokazíte? Pak právě pro vás máme tři tipy, jak to napravit téměř bezbolestně a bez práce. Díky změně těchto návyků můžete zhubnout až dvě kila za měsíc.

Pokud se i vaše myšlenky s koncem roku točí kolem způsobů, jak dosáhnout ideální váhy, pak je tento článek přesně pro vás. Nebudeme vám diktovat žádné striktní jídelníčky: Zkuste nejdřív změnit tyto návyky a uvidíte, že po měsíci se to na vašem těle příznivě odrazí!

Stanovte si přesnou porci!

"Většina mých jídel byla zdravá, problém byl v tom, že když jsem si něco uvařila, jedla jsem, dokud jsem to všechno nesnědla," říká populární americká fitness koučka Jenny Sugar. A tak každý večer spořádala nejen vše, co navařila pro sebe, ale i zbytky kůrky z pizzy po dětech. Takže nebylo divu, že se to všechno projevovalo na jejím břiše. "To jsem musela zastavit. Jakmile jsem tedy dovařila večeři, odebrala jsem si pro sebe svou přesně stanovenou porci, pokud jsem toho uvařila více, dala jsem to do ledničky, abych to neviděla. Co nevidím, to mě nepokouší," svěřuje svůj tip. "Za týden byl tenhle nový zvyk jednodušší, já se cítila lehčí a energičtější."

Tučné sýry vyměňte za jiné

Možná máte pocit, že sýry = vápník a bílkoviny a bez těch to nejde. To je sice pravda, ale existují i další zdroje bílkovin a vápníku. Tavené nebo plísňové sýry můžete vyměnit za tvarohové pomazánky, balkánský sýr nebo cottage. Mají mnohem vyšší podíl bílkovin a méně tuků. Místo oblíbené varianty pečivo + něco zkuste rýži, fazole, polévky nebo saláty. Ve finále to znamená méně kalorické večeře, což se velmi rychle projeví na váze.

Večeře... a co dál?

Bílkoviny k večeři mají ještě jednu obří výhodu: Společně s kvalitní vlákninou a sacharidem zasytí na dlouhou dobu a vás nezačne kolem deváté honit mlsná. Upřímně – kdo z nás nedostane před spaním chuť vyrabovat dětem sáček s chipsy, ujíst dvě lžíce zmrzliny z mrazáku nebo si jen tak uzobnout v podstatě čehokoliv? Pokud si dáte vyváženou večeři, chutě se podstatně sníží. A pokud by vás přeci jen přepadla nějaká obzvlášť obří touha, mějte po ruce zdravější varianty: nakrájenou mrkev, hrstičku ořechů nebo mandlí nebo pár kuliček hroznového vína. Když si je připravíte předem, uvidíte, že budete vděčná, když je pozdě večer v lednici najdete!

Autor: aši
 

Nejhledanější nemoci

Víte, co přesně vás čeká na vyšetření, které vám lékař předepsal? Zjistěte, co které znamená.