Zázrak jménem betaglukan: Jako doplňky stravy je znáte, teď však přichází revoluce v podobě kosmetických přípravků | Moje zdraví

Zázrak jménem betaglukan: Jako doplňky stravy je znáte, teď však přichází revoluce v podobě kosmetických přípravků

Zázrak jménem betaglukan: Jako doplňky stravy je znáte, teď však přichází revoluce v podobě kosmetických přípravků
Autor: istock.com
4. dubna 2022 • 06:00

Betaglukany známe jako účinné pomocníky pro naši imunitu a zachování celkového zdraví. Nyní však odborníci přinášejí další možné využití, a to v kosmetice. Zásadní novinky se v kosmetice neobjevují každý den. Betaglukany tak možná způsobí podobně velkou revoluci jako před časem kyselina hyaluronová. Její účinek je totiž fascinující!

Proč betaglukany

Použití betaglukanů v kosmetice není tak úplně novinkou. Populární jsou zejména v Asii. V Evropě jsou stále známější jen jako složka stravy. Ta však má jednu zásadní nevýhodu. Betaglukany jsou složité cukry, po jejichž konzumaci však tělo díky jiným látkám nedokáže využít jejich plný potenciál. To ale není případ kosmetiky, která umí betaglukany extrahovat, a tak je využít v jejich plné síle.

Video se připravuje ...
Podívejte se na cvičení, které pomáhá proti očním vráskámVIDEO 

Vědecky potvrzeno

Stovky klinických studií po celém světě potvrzují příznivé účinky betaglukanů, zejména při posilování imunity a obranyschopnosti organismu. Ale jak prospívají pokožce? „Betaglukan chrání pokožku a zároveň ji pomáhá hydratovat tím, že doslova vtahuje vodu do jejích horních vrstev,“ říká dr. Michelle Wong z Lab Muffin Beauty Science.

Betaglukan zlepšuje obranné mechanismy pokožky, zvyšuje její ochranu před slunečním zářením, zlepšuje metabolismus a tím zpomaluje proces stárnutí. Pomáhá také rychle regenerovat a hojit poškození, rány a při dlouhodobém používání – minimálně 8 týdnů – pomáhá také redukovat jemné vrásky.

Výrobci kosmetiky s betaglukany si dávají záležet na tom, aby tuto pro kůži cennou látku kombinovali s vhodnými a přírodními látkami, které pak násobí celkový účinek. V nabídce jsou proto revitalizační séra s betaglukanem s bio panenským kokosovým olejem, omlazující noční krémy s rostlinnými oleji, včelím voskem a panthenolem nebo regenerační gely, které mají pouze složky, které zlepšují aplikaci přípravku na pokožku. Tyto přípravky jsou určeny pro každý typ pleti a při využití jejich pozitivních účinků neexistují žádná omezení týkající se věku nebo pohlaví. Kromě toho mohou být používány dlouhodobě. Vaše pokožka může cítit zázraky.

Jak betaglukan působí na kůži?

  • hydratuje ji do hloubky
  • regeneruje a revitalizuje
  • při dlouhodobém používání vyhlazuje jemné vrásky
  • urychluje hojení poškození kůže (popáleniny, rána na kůži)

Autor: Valentina Lebová
 
Video se připravuje ...

Nejhledanější nemoci

Víte, co přesně vás čeká na vyšetření, které vám lékař předepsal? Zjistěte, co které znamená.