Co jíst na Valentýna? Přírodní afrodiziaka, která skvěle chutnají a fungují | Moje zdraví

Co jíst na Valentýna? Přírodní afrodiziaka, která skvěle chutnají a fungují

Co jíst na Valentýna? Přírodní afrodiziaka, která skvěle chutnají a fungují
Co si dát k večeři, aby povzbudila naše libido? • Autor: iStock.com
14. února 2018 • 06:00

Asi víte, že čokoláda je silné afrodiziakum. Tuto pověst získala díky tomu, že v sobě má velký obsah kofeinu a antioxidantů. Kromě dobrého pocitu v „bříšku“ v nás tak čokoláda probouzí i další pudy. Není to ale zdaleka jediná potravina, která nás může navnadit na sex.

Některá jídla působí na libido, jiná vám dodávají energii, lepší náladu a další mají prostě úžasnou lahodnou chuť. Pokud tak chcete být na den svatého Valentýna „roztoužení“, nesmí na vašem jídelníčku chybět těchto dalších šest potravin. Zapomeňte ale na často omílaný chřest, celer či na petržel. My pro vás totiž máme jiný a mnohem aktuálnější výběr.

 

Olivový olej

 

Už staří Řekové považovali olivový olej za lék proti impotenci. Obsahuje totiž monosaturované tuky, a zlepšuje tak krevní oběh. Odborníci uvádí, že stabilní krevní oběh přispívá k tomu, že máme více energie a díky lepší cirkulaci krve se můžeme také snadněji „vzrušit“.

 

Maca peruánská

 

Maca je rostlina, která se vyskytuje v jihoamerických Andách a lidé ji pěstují už tisíce let. V současné době se jedná o velice módní záležitost. V podobě prášku se přidává do polévek i do různých smoothies. Díky tomu, že v našem těle podporuje vznik aminokyselin, zinku a železa, působí blahodárně na naše libido.

 

 

Ústřice

 

Za skvělé afrodiziakum jsou už dlouhá léta považovány i různé druhy mušlí a škeblí. Jejich problém tkví ale v tom, že pro co nejlepší výsledek je potřeba je konzumovat syrové. Pokud jste ale vyznavači ústřic či hřebenatek, můžete být v klidu, právě tyto dva druhy se totiž konzumují čerstvé a hlavně syrové. Díky k tomu v nich najdeme důležité aminokyseliny, které zvyšují produkci pohlavních hormonů u mužů i žen.

 

Mandle

 

Večeře při svíčkách je sice romantická, ale pro lepší efekt ještě do misky na stůl nasypte mandle. Tuk, který obsahují, je totiž skvělý pro naše srdce. Znovu pomáhá zlepšit krevní oběh. Mandle konzumujte vždy čerstvé, ne pražené. Klidně si je dejte samotné a nebo je přimíchejte do smoothies.

 

Červená paprika

 

Pálivé papričky nemusí okořenit jen pokrmy, ale i váš sexuální život. Poskytují totiž až adrenalinový nárůst energie, který můžete v ložnici dobře využít. Stejně jako jiná koření mají také protizánětlivé vlastnosti.

 

Tofu

 

Sójové pokrmy, jako je například tofu, mají vysoký obsah bílkovin. Díky tomu také individuálně zvyšují vaši sexuální vytrvalost. Sójové produkty s nízkým obsahem nasycených tuků navíc zlepšují krevní oběh, a mohou tak „vylepšit“ vaše vzrušení.

 

Med

 

Funkci afrodiziaka ale skvěle plní i med. Díky pylu v něm obsaženém totiž zvyšuje chuť na milování. Pro nejlepší efekt je dobré jej promíchat s moukou, takže hurá do kuchyně a udělejte si na Valentýna třeba medové koláčky.

Výše uvedené potraviny vám samozřejmě nezaručí, že všechno najednou půjde jak po másle. Roli hraje samozřejmě i prostředí a vaše celkové rozpoložení. Podle odborníků si musíme být vědomi toho, že tím „nejdůležitějším sexuálním orgánem“ našeho těla je mozek. Pokud například máme příjemnou sexuální vzpomínku spojenou s nějakým pokrmem, může nám jeho následná konzumace tuto touhu připomenout, a daná potravina nás tak sama o sobě může „vzrušit“. Takže vězte, že nejen láska, ale i sex prochází žaludkem.

 

 

Prožíváte olympiádu a těšíte se na hokej? Kompletní rozpis turnaje ZOH 2018 najdete zde!

Plánujete svatbu? Zajímají vás nejnovější svatební trendy z přehlídek, tipy na nejkrásnější šaty, účesy, kytice, chcete inspiraci na nejromantičtější místa, kde se vdávat a kdy a co je potřeba zařídit? To vše a mnohem více inspirace a užitečných informací najdete ve speciálu Dokonalá svatba. Naplánujte si s námi vaši svatbu snů!

Autor: Daniel Mareš
 
Video se připravuje ...

Nejhledanější nemoci

Víte, co přesně vás čeká na vyšetření, které vám lékař předepsal? Zjistěte, co které znamená.