Chcete mít lepší sperma? Musíte udělat tohle! | Moje zdraví

Chcete mít lepší sperma? Musíte udělat tohle!

Chcete mít lepší sperma? Musíte udělat tohle!
Kvalitu spermatu může muž ovlivnit • Autor: shutterstock.com
4. září 2017 • 06:00

Nedaří se vám oplodnit partnerku nebo není spokojená s chutí vaší šťávy lásky? Přinášíme vám deset tipů jak vylepšit sperma.

1. Cvičte. Cvičení uvolňuje do těla testosteron, který podporuje tvorbu spermatu.

2. Pokud kouříte, přestaňte ještě dnes. Kouření cigaret způsobuje úbytek spermií, zpomalení jejich pohybu a deformaci tvaru (totéž platí také pro marihuanu). Podle studií mají kuřáci o 22 % spermií méně.

3. Omezte pití alkoholu. Alkohol negativně působí na funkci jater, a tak snižuje také úroveň estrogenu (ano, muži mají estrogen), který ovlivňuje zdraví a tvorbu spermií.

4. Snažte se vyhýbat stresovým situacím. Stres má negativní vliv na sexuální funkce. Pokud trávíte 12 hodin denně v náročném zaměstnání a nemáte čas na odpočinek, vaše spermie nebudou v nejlepší kondici.

5. Omezte cyklistiku. Jízda na kole přináší řadu zdravotních benefitů, ale spermiím neprospívá. Delší pobyt v cyklosedle negativně ovlivňuje jejich tvar a kvalitu.

6. Sprchujte se studenou vodou. Optimální teplota pro tvorbu spermií je 34,5 °C, tedy o něco méně než tělesná teplota.

7. Místo slipů noste volné trenýrky. Důvod je stejný jako u sprchování studenou vodou - trenýrky spermiím zajistí nižší teplotu.

8. Pokud často používáte notebook, nedávejte si ho na klín. Výzkum spermií umístěných v blízkosti notebooku (se zapnutou Wi-Fi) prokázal, že se stávají pomalejšími a vykazují známky poškození DNA.

9. Pozor na léky. Nemálo léků omezuje tvorbu spermií. Pokud nějaké léky užíváte, poraďte se s lékařem nebo čtěte pozorně příbalové informace.

10. Nemasturbujte každý den. Tedy pokud chcete oplodit partnerku, měli byste tak tři dny před plánovaným početím držet sexuální půst.

Autor: Lucie Stočesová
 
Video se připravuje ...

Nejhledanější nemoci

Víte, co přesně vás čeká na vyšetření, které vám lékař předepsal? Zjistěte, co které znamená.