Jak na kocovinu? 8 tipů na první pomoc | Moje zdraví

Nový rok bez kocoviny? 8 tipů na první pomoc aneb Jak pít a být v pohodě

 • Nový rok bez kocoviny? 8 tipů na první pomoc aneb Jak pít a být v pohodě
  Vyrazte do nového roku bez kocoviny • Autor: Shutterstock
  31. prosince 2021 • 06:00

  Dobrá žena prý buď pije, nebo nalévá. Pokud patříte do první kategorie a nechcete, aby vás na Nový rok bolela hlava, vyzkoušejte osvědčené recepty na ráno bez kocoviny.

 • 1. Nepijte nalačno

  Už naše babičky dobře věděly, že pít na prázdný žaludek znamená velký průšvih. Než vyrazíte na oslavu, dopřejte si něco malého na zub s dostatkem tuku. Tuky totiž brání rychlému vstřebávání alkoholu, takže případný pocit opilosti se nedostaví náhle a bez ohlášení. Budeme mít situaci zkrátka pod kontrolou. 

  Video se připravuje ...
  CELEBRITY RADÍ, JAK NA KOCOVINUVIDEO 

  2. Nekombinujte

  Mixovat různé druhy alkoholu se nevyplácí. Raději se držte jednoho druhu a průběžně si dopřejte sklenku vody. Vydržíte déle a také zabráníte případné dehydrataci organismu.

  3. Řekněte stop

  Pokud cítíte, že už víc alkoholu nezvládnete, raději se jděte na chvíli projít ven. Nenechte se přemlouvat k dalším panákům ani zběsilým kombinacím. Raději si dejte vodu, džus nebo limonádu.

  4. Pozor na cigarety

  Alkohol výrazně zvyšuje chuť na cigarety. Patříte-li mezi kuřáky, raději se snažte cigarety omezit. Krabička dvě v kombinaci s alkoholem jsou spolehlivá cesta k úporné bolesti hlavy.

  5. Voda na dobrou noc

  Pokud jste to s alkoholem přece jen přehnala, vypijte před usnutím minimálně půl litru vody. Nic nezkazíte, pokud si dáte také sprchu.

 • Návody, jak se vyhnout kocovině, známe všechny lépe než vyjmenovaná slova. Když se ale oslava zvrhne, nezbývá než druhý den tiše trpět. Nebo ne?

  6. Doplňte minerály

  Alkohol nezpůsobuje pouze dehydrataci, ale také tělo připraví o důležité látky a minerály. Doplnit vám je pomůže sklenice vody s multivitaminovou tabletou nebo Vincentka.

  7. Hýbejte se

  Účinným pomocníkem v boji s kocovinou je pohyb. Pokud vám není úplně nejlépe, dopřejte si procházku na čerstvém vzduchu, jděte si zaběhat nebo si naordinujte jiný druh pohybu.

  8. Spravte si žaludek

  Po bouřlivém večírku vás nepotrápí pouze bolest hlavy, ale také žaludek. Zklidnit ho můžete třeba rychlou domácí česnečkou nebo výživným hovězím vývarem se zeleninou. Dobře vám může udělat i poctivá cibulačka.

Autor: Lenka Krejcarová, Valentina Lebová
 

Nejhledanější nemoci

Víte, co přesně vás čeká na vyšetření, které vám lékař předepsal? Zjistěte, co které znamená.