Tomu neuvěříte! Z úst mladého Inda lékaři vytrhli 232 zubů! Podívejte se na fotografie! | Moje zdraví

Tomu neuvěříte! Z úst mladého Inda lékaři vytrhli 232 zubů! Podívejte se na fotografie!

Tomu neuvěříte! Z úst mladého Inda lékaři vytrhli 232 zubů! Podívejte se na fotografie!
Lékaři vyoperovali mladému muži 232 zubů! • Autor: profimedia.cz
25. června 2018 • 12:00

Máte panický strach ze zubaře a trhání zubů si vůbec nedovedete představit? Pak buďte rádi, že nejste v kůži mladého Inda. Teprve 17letý Ashik Gavai strávil na zubařském křesle skoro celý den a nebudete věřit, kolik zubů mu lékaři museli vytrhnout!

Na zubařském křesle strávil tento mladý Ind neuvěřitelných sedm hodin! Do ordinace ho přivedly velký otok v pravé dolní části obličeje a velké bolesti. Lékaři v místě jeho bydliště si s problémem nevěděli rady, proto se Ashik vydal až do vzdálené Bombaje. Tam až při chirurgickém zákroku zjistili, že v ústech mladého muže se skrývalo více než dvě stě zubů, přesně 232!

„Zuby byly různě veliké. Nejmenší se podobaly zrnku hořčice, větší zuby byly jako kuličky,“ vysvětluje Sunanda Dhivare-Parwankerová, vedoucí zubního oddělení v JJ nemocnici. Lékaři diagnostikovali kombinované odontoma, nezhoubný nádor, který sice neohrožuje mladíka na životě, ale způsobuje znetvoření obličeje a také velmi komplikuje přijímání potravy. V jedné dásni se vytvořilo velké množství zubů a odhalili je až lékaři při operačním zákroku.

Vyoperované zuby byly různě veliké. Nejmenší jako zrnka hořčice • Autor: profimedia.cz

„Bál jsem se, že syn může mít vážný nádor, proto jsem ho odvezl až do Bombaje,“ říká Suresh Gavai, otec Ashika. Lékaři však oba ujistili, že se Ashik brzy uzdraví a bude zase žít svůj běžný život.

 
Video se připravuje ...

Nejhledanější nemoci

Víte, co přesně vás čeká na vyšetření, které vám lékař předepsal? Zjistěte, co které znamená.