Pleť v zimě trpí! Víte, jak o ni správně pečovat? | Moje zdraví

Pleť v zimě trpí! Víte, jak o ni správně pečovat?

Pleť v zimě trpí! Víte, jak o ni správně pečovat?
Autor: SWISS PHARMACEUTICAL INVESTMENT LLC
15. prosince 2022 • 00:00
Prezentace klienta • 

Mráz, studený vítr, sníh, smog, nízká vlhkost vzduchu, přetopené místnosti. To vše představuje zatěžkávací zkoušku pro naši pleť. Ta během zimy produkuje méně mazu, je více citlivá a dehydratovaná. Zatočte s nezdravě vypadající pokožkou díky našim tipům.

Hydratovat, hydratovat, hydratovat!

V zimě je naše pleť vlivem počasí a nízké vlhkosti vzduchu velmi napjatá a podrážděná. Proto je důležité dopřát ji potřebnou hydrataci. Na trhu existují nejrůznější hydratační krémy. V poslední době jsou však trendem přírodní rostlinné oleje a séra. Pro suchou a citlivou pokožku jsou vhodnější přípravky na bázi oleje. Lékárníci doporučují PLANTHÉ Moringový olej, který pleť intenzivně hydratuje. Ženy s mastnou pokožkou by měly v zimě sáhnout po přípravcích s lehčí konzistencí. Vyzkoušet mohou např. PLANTHÉ Hyaluronové sérum, které díky jedinečné kombinaci látek efektivně hydratuje pleť, chrání ji před vnějšími vlivy a dodává pokožce svěží a mladistvý vzhled.

Autor: SWISS PHARMACEUTICAL INVESTMENT LLC

Pleť jako sušenka?

Během chladného počasí dochází ke snižování činnosti metabolismu kůže, která tak produkuje méně kožního mazu. To má za následek vysušenou a popraskanou pleť. Po příchodu z venku do vytopené místnosti dochází k překrvení pleti a jejímu následnému olupování. Pokud máte velmi citlivou a vysušenou pleť, je určitě lepší volit přípravky na bázi oleje, které na pokožce vytvoří ochranný film, čímž zabrání vniknutí mrazu. V lékárnách je k dostání PLANTHÉ Olej na suchou a citlivou pleť, který pokožku dokonale promastí, zvláční a zklidní. Může za to kombinace ostropestřecového, hroznového a meruňkového oleje.

Důležitá výživa a regenerace

Pleť v zimě potřebuje pořádnou dávku vitaminů a antioxidantů, které ji chrání před nepříjemnými vnějšími vlivy. Skvělým pomocníkem je arganový olej, který je zdrojem nenasycených mastných kyselin, antioxidantů, vitaminů, izoflavonů a dalších látek. Vyzkoušejte PLANTHÉ Arganový olej, který obsahuje unikátní kombinaci arganového oleje s extrakty z granátového jablka a rozmarýnu lékařského. Díky obsahu přírodních účinných látek poskytne Arganový olej vaší pleti potřebnou výživu a regeneraci a zanechá ji sametově hebkou.

Dejte stopku vráskám

Náhlé teplotní změny, které nastávají při přesunech ze zimy do tepla, pokožku značně vyčerpávají. Dochází tím k jejímu stárnutí a ztrátě elasticity. To má za následek vznik vrásek a popraskaných žilek v obličeji. Proto sáhněte po PLANTHÉ Retinol séru, které díky svému složení stimuluje přirozenou obnovu kožních buněk a syntézu kolagenu. Viditelně tak redukuje vrásky a pigmentové skvrny a působí proti jejich dalšímu vzniku.

Autor: SWISS PHARMACEUTICAL INVESTMENT LLC

Pozor na zrádné sluníčko

Slunce může naši pokožku ovlivňovat i v zimě, protože 80 % UVA i UVB záření pronikne i skrze mraky. Zejména v horských oblastech dokáže sluníčko pleť pořádně spálit. Nezapomínejte tak pod make-up nanášet krém s ochranným faktorem, alespoň 15 (na horách volte vyšší faktor). Pokud se v zimě přece jen spálíte, použijte PLANTHÉ Meruňkový olej, který podrážděnou pleť zklidňuje a regeneruje. Díky obsahu karotenoidů se totiž skvěle hodí k ošetření pokožky po opalování.

Autor: SWISS PHARMACEUTICAL INVESTMENT LLC

 

Nejhledanější nemoci

Víte, co přesně vás čeká na vyšetření, které vám lékař předepsal? Zjistěte, co které znamená.