Je povyk okolo psích granulí Brit oprávněný? | Moje zdraví

Je povyk okolo psích granulí Brit oprávněný?

Je povyk okolo psích granulí Brit oprávněný?
Autor: Shutterstock.com
17. května 2024 • 00:00
Prezentace klienta • 

Pokud máte psa nebo kočku, nemohla vaší pozornosti uniknout značka Brit. Je předmětem poměrně širokého zájmu, a zejména právě mezi majiteli psů a koček. Jejich krmiva jsou známá svým zaměřením na podporu imunitního systému a celkové kondice domácích mazlíčků. Ale je opravdu ten povyk okolo nich oprávněný?

Podle jejích vlastních slov si česká značka Brit klade za hlavní cíl „poskytovat vysoce kvalitní a vyváženou stravu, která odpovídá potřebám a požadavkům domácích mazlíčků“. Zároveň se pyšní tím, že používá kvalitní suroviny z lokálních i světových zdrojů – tak, aby mohli zajistit konzistentní a vysokou úroveň výživy pro zvířata. Vyjímají se tím, že součástí receptur bývají i funkční složky (např. pro podporu imunity či lesk srsti). Krmiva také bývají bez alergenů (tj. hypoalergenní).

Jsou ale psí granule Brit objektivně kvalitní? Ještě než na tuto otázku odpovíme, pojďme se podívat na nejčastější nešvary v rámci krmiv pro psy.

4 doporučení ohledně psích krmiv

1) Čtěte složení

Ze zadní strany obalu vyčtete mnohé – například jestli se vás náhodou nesnaží výrobci obalamutit. Nejčastěji výrobci šetří na bílkovinách, protože jsou jednou z nejdražších surovin. Proto si dejte pozor, aby bylo na obalu uvedeno, zda se jedná o procento masa v čerstvém, nebo sušeném stavu. Mezi tím je totiž setsakramentský rozdíl.

Například: Pokud se na obalu dočtete  „kuřecí maso (27 %)“, je dost možné, že přeplácíte. Jestliže by se jednalo o hodnotu v čerstvém stavu, skutečné procento (sušeného masa) by v tomto krmivu bylo pouhých 8 %. Hledejte minimálně 22,5 % bílkovin u krmiva pro štěňata a 18 % u krmiva pro dospělé psy.

2) Krmte psa podle jeho stáří

Vyvarujte se krmivu pro štěňata, pokud máte dospělého psa – a naopak. Psi ve vývinu vyžadují ve srovnání s dospělými psy vyšší množství bílkovin, tuků, esenciálních mastných kyselin, vápníku i fosforu – a krmiva určená pro ně tyto potřeby reflektují. Jakmile pes přestane růst, potřebuje těchto živin méně a vše nadbytečné se jednoduše uloží jako tuk. Obézní pes nebude šťastný pes.

3) Vyvarujte se lepku

Obsahuje krmivo vysoké procento lepku? Pak může u psů způsobit alergie i problémy s trávením (nadýmání, průjmy, obtížné trávení). Sáhněte po hypoalergenním složení pro lepší trávení i více energie psa.

4) Pozor na možnost uzavírání

Dávejte si pozor na možnost uchovávání granulí po tom, co je otevřete. Jestliže nemůžete originální balení po otevření znovu neprodyšně uzavřít, čímž chátrá kvalita krmiva. Pro zajištění dlouhodobé kvality je nejlepší možnost krmivo mít v uzaviratelném sáčku, případně je přesypat do uzavíratelné nádoby.

Autor: Shutterstock

Jak je na tom krmivo Brit?

Po důkladném pročtení složení různých krmiv z řady Brit i Brit Care můžeme konstatovat, že tato značka:

● dbá na vyvážené složení s úctyhodným podílem masa, resp. bílkovin;

● obsahuje adekvátní poměr sacharidů a tuků, jaký vyhovuje potřebám daného psa – dospělého, nebo štěnete;

● klade důraz na hypoalergenost, aby bylo vhodné i pro citlivé psy;

● díky pečlivě zvoleným obsaženým přidaným látkám se po dlouhodobější konzumaci může zlepšovat kvalita srsti, která je hustší, lesklejší a méně vypadává.

Dle recenzí ani nešetří na chuti, a mohou se tak často pyšnit  příjemnou vůní i chutí.

Jaký je tedy verdikt?

Celkově lze říci, že značka Brit vyniká jako spolehlivý poskytovatel kvalitní výživy pro psy, kterou přispějete k jejich celkovému zdraví a vitalitě. Povyk okolo psích granulí značky Brit své opodstatnění rozhodně má.

Abychom však byli plně objektivní, nemůžeme nezmínit, že se na trhu s krmivy objevují inovace každý den. Všechny značky kontinuálně pracují na tom, aby měla v portfoliu inovativnější krmiva. Nezapomeňte si tedy informace o krmivech pravidelně aktualizovat.

 

Nejhledanější nemoci

Víte, co přesně vás čeká na vyšetření, které vám lékař předepsal? Zjistěte, co které znamená.