7 dobrých důvodů, proč jít na operaci očí | Moje zdraví

7 dobrých důvodů, proč jít na operaci očí

7 dobrých důvodů, proč jít na operaci očí
Výběr kliniky je pro úspěšnou operaci klíčový. • Autor: Neovize Group
15. dubna 2019 • 00:00
Prezentace klienta • 

Zvažujete operaci očí, ale stále se nemůžete rozhodnout? Shrnuli jsme pro vás 7 důvodů, proč byste zákroku měli dát zelenou.

1. Zvýším kvalitu svého života

V rámci dlouhodobé studie se například zjistilo, že přínos lepšího zraku po operaci šedého zákalu je ohromující: lepší tělesná i duševní kondice, samostatnost, lepší spánek, návrat ke společenskému životu, nižší riziko úrazů, stařecké demence, depresí i civilizačních onemocnění. Mladší pacienti po refrakčních operacích si zase pochvalují svobodu bez brýlí, možnost pracovat, sportovat a cestovat bez omezení.

2. Budu lépe vidět

Ano, naprostá samozřejmost pro ty, kdo nemají s viděním žádné potíže. Ale ve chvíli, kdy nevidíte ani na brýle na nočním stolku, nepoznáváte lidi na druhé straně ulice, brýle se vám v zimě mlží nebo vás bolí hlava při čtení, ostrý zrak znamená hodně. Převážnou většinu informací o okolním světě získáváme právě pomocí zraku, dobře vidět je zásadní.

Strach není na místě. Operace je bezbolestná a rychlá. • Autor: Neovize Group

3. Ušetřím

Náklady na nošení brýlí a kontaktních čoček se ročně pohybují kolem 6 000 Kč, průměrné multifokální brýle stojí 18 000 Kč. Za 10 let nošení čoček tedy utratíte zhruba 60 000 Kč. Cena laserové operace očí v NeoVizi začíná na 12 500 Kč. Co se ovšem nijak spočítat nedá, je svoboda a pohodlí života bez brýlí.

4. Strach je zbytečný

Obavy ze zákroku má hodně pacientů. Starších i mladších, žen i mužů. Bojí se bolesti, toho, že pohnou okem, výsledku operace a mnoha dalších věcí. Strach klidně zahoďte, klíčový pro zdárný průběh operace i skvělý výsledek je pozitivní přístup pacienta. „Operace nebolí, je rychlá, provádí se ambulantně v místním znecitlivení kapkami,” přibližuje průběh zákroku primářka oční kliniky NeoVize v Brně Šárka Skorkovská.

5. Splním si své sny

Potápění? S brýlemi nelze. Lyžování? Jedině s kontaktními čočkami. Čtení vnoučatům nebo procházka v lese? Nepohodlné a stresující. Ráno se probudit a vidět? Nedosažitelné. Tisíce velkých i malých snů a přání si po operaci můžete přeřadit do složky „samozřejmost”. A pochopitelně si můžete naplánovat i další. Nemusí to být rovnou cesta na Mars nebo výhra v obřím slalomu, ale klidně třeba koupání v rybníce bez rizika obsazení cizí deky.

6. Recenze na internetu už mám přečtené, teď dám na odborníky

Dobře informovaný pacient je poklad. Ale pokud už máte za sebou dlouhé hodiny na internetu, je nejvyšší čas vyrazit za odborníky a zajímat se především o sebe, své oči, svoje požadavky. „Každé oko je jiné a pacient je pro nás konkrétní člověk s konkrétním problémem. Lékař by měl vždy doporučit zákrok až na základě důkladného vyšetření a rozhovoru s pacientem,” vysvětluje primářka pražské oční kliniky DuoVize Lucie Valešová.

7. Vyberu si pouze kvalitní oční kliniku

Poznáte ji snadno už podle vstupního vyšetření. Probíhá v jiný den než operace? V rozkapání? Vysvětlil vám lékař vše potřebné? Odpověděl otevřeně na vase otázky? V tom případě jste na dobré adrese. Špičkové technologie a profesionální zdravotníci jsou samozřejmostí, příjemné chování a lidský přístup pak bývají skvělým bonusem navíc.

NeoVize, www.neovize.cz, 775 858 700
DuoVize, www.duovize.cz, 777 643 020

 

Nejhledanější nemoci

Víte, co přesně vás čeká na vyšetření, které vám lékař předepsal? Zjistěte, co které znamená.