Jídelníček basketbalistů na MS: Žádné hovězí a hodně balené vody | Moje zdraví

Jídelníček basketbalistů na MS: Žádné hovězí a hodně balené vody

Jídelníček basketbalistů na MS: Žádné hovězí a hodně balené vody
Poznejte české basketbalisty, kteří bojují na MS v Číně. • Autor: Koláž iSport.cz
6. září 2019 • 12:00

Velice obezřetní se stravou i používáním vody jsou čeští basketbalisté na mistrovství světa v Číně. Této oblasti věnoval realizační tým velkou pozornost a měl z ní dokonce daleko větší obavy než z aklimatizace.

O kontrolu stravy stará výživová expertka Zuzana Pavelková Šafářová. „Jídelníček je řešený na celou přípravu, bez ohledu na to, jestli jsme v cizině, nebo v Česku. Naše specialistka to má pod dohledem, vlastního kuchaře nemáme, tak daleko ještě nejsme, i když od nás ve skupině Turci i Američani ho mají. Zuzana Pavelková Šafářová je přímo na místě a dohlíží na každé jídlo včetně jeho přípravy,“ řekl novinářům manažer českého týmu Michal Šob.

Kvůli používání růstových hormonů v Asii reprezentanti vynechají hovězí maso. Kvůli případným zažívacím potížím je Pavelková Šafářová varovala i před rybami a mořskými plody. „Bylo tam toho víc. Paušálně to máme nastavené jednoznačně, hráči budou jíst jen v hotelu nebo v Českém domě, kde je jídlo pod naší kontrolou,“ uvedl Šob.

Mezinárodní basketbalová federace nedoporučila jíst hráčům v Číně venku na ulici. „Dostali jsem oficiální informaci v rámci mezinárodního hovoru všech lékařů. Pokud se hráči přesto rozhodnou, mají si vyfotit obchod nebo stánek, kde si to koupí, i jídlo samotné, kdyby v tom nedej bože byla nějaká látka pro zpětné dokazování, kde se to vzalo,“ řekl Šob. Češi ovšem takto riskovat nebudou.

Hlavní česká hvězda Tomáš Satoranský nechává stravu na realizačním týmu. „Bude všechno zařízené na hotelech a neměl by s tím být problém. Nebudeme se stravovat mimo hotel nebo jen málo,“ řekl Satoranský. „Ven se podívat chceme, ale do jídla by tam stejně asi moc nikdo nešel. Bude stačit pravidelný jídelníček na hotelu,“ doplnil kapitán Pavel Pumprla.

Čistit si zuby? Jen s balenou vodou

Reprezentanti byli upozorněni, aby pro jistotu pili jen balenou vodu a raději ji používali i na čištění zubů. „Každý hráč bude mít na pokoji permanentně balenou vodu, to samé při jídle a v hale, aby hráči v ideálním případě vůbec nepřišli do styku s vodou z kohoutku. Budou mít také zakázáno pít na ulici cokoli, co není balené,“ prohlásil Šob.

Češi si na MS v basketbale vedou skvěle. Po parádním výkonu budou hrát s Polskem o umístění! On-line zápasu Čr-Polsko sledujte zde!

 

Nejhledanější nemoci

Víte, co přesně vás čeká na vyšetření, které vám lékař předepsal? Zjistěte, co které znamená.