Hubnutí břicha: Pomohou tyto cviky a jídelníček! | Moje zdraví

Jak zhubnout břicho? Vsaďte na bílkoviny a tyto tři cviky

Jak zhubnout břicho? Vsaďte na bílkoviny a tyto tři cviky
Jak rychle zhubnout břicho? • Autor: istock.cz
13. května 2024 • 06:00

Hubnutí spodního břicha může být náročné, ale s pevnou strategií a vytrvalostí je to možné. Pokud nebudete mít nerealistické představy, pomohou i malé změny v jídelníčku a hlavně pohyb.

Problém s břišním tukem spočívá v tom, že se neomezuje pouze na viditelnou vrstvu těsně pod kůží. Tomu se říká podkožní tuk. Břišní tuk zahrnuje také viscerální tuk. A ten leží hluboko v břiše a obklopuje vnitřní orgány. Podle vědců z Mayo Kliniky v USA tak bez ohledu na celkovou hmotnost člověka zvyšuje zdravotní rizika, zejména pak vysoký krevní tlak a s ním spojené potíže.

Jak zhubnout zdravě a bez diety? Stačí dodržovat tyto zásady!

Jak zhubnout spodní břicho?

Zahrňte do stravy potraviny bohaté na vlákninu, jako jsou celozrnné produkty, ovoce a zelenina. Vláknina pomáhá udržovat trávicí systém zdravý a podporuje hubnutí. Omezte konzumaci rafinovaných cukrů a sladkostí, které mohou přispívat k ukládání tuku v oblasti břicha.

Zejména s přibývajícím věkem ale nezapomínejte na bílkoviny. Proč jsou tak důležité? Jak vysvětluje Pavel Suchánek, odborník na výživu z pražského IKEM, pro naše tělo jsou zdrojem aminokyselin, z nichž organismus staví své svaly. Dospělý člověk by měl denně sníst 1 až 1,2 gramu bílkovin na každé kilo své tělesné hmotnosti, některé studie mluví dokonce o 1,5 gramu.

Jak zhubnout břicho co nejrychleji?

Přestože rychlé hubnutí není vždy tou nejzdravější volbou, existují některé strategie, které mohou urychlit proces. Zde jsou některé tipy, jak hubnutí břicha urychlit. Zvyšte intenzitu cvičení a zařaďte do svého plánu pravidelná kardio cvičení, jako jsou běh nebo plavání. Tyto aktivity mohou podpořit spalování tuku.

Kontrolujte své porce a nechte si poradit od nutričního terapeuta. Velkou chybou mnoha hubnoucích, zejména žen, je, že hladoví a nemají pak dostatek správných živin. Navíc si tím výrazně zvyšují riziko jojo efektu. Proto pokud jste již několikrát hubnuli neúspěšně, vsaďte na odbornou pomoc.

Jaké cviky pomohou?

Podívejte se na video a naučte se tři jednoduché cviky na ploché břicho.

Video se připravuje ...
3 cviky na ploché bříškoVIDEO 

Hubnutí břicha po porodu

Po porodu vyžaduje hubnutí trpělivost a realistická očekávání. Zásadní je nedržet dietu a nepřetěžovat se, jinak byste uškodila jak sobě, tak svému dítěti. Začněte s mírnými cvičeními, jako jsou chůze nebo jóga, a postupně přecházejte k intenzivnějším cvičením, jakmile se vaše tělo zotaví.

První volbou mohou být takzvané Kegelovy cviky, které mohou pomoct posílit pánevní dno, což může podpořit zotavení po porodu a posilnit břišní svaly.

 

Autor: Markéta Grosmanová
 

Nejhledanější nemoci

Víte, co přesně vás čeká na vyšetření, které vám lékař předepsal? Zjistěte, co které znamená.