Přístroje pro pěkné tělo | Moje zdraví

Přístroje pro pěkné tělo

Přístroje pro pěkné tělo
... • Autor: istockphoto.com
1. září 2016 • 12:24

Slabá vůle cvičit a dodržovat vhodnou životosprávu dávají prostor přístrojům, které nám mají pomoci s výrobou pěkného těla. Ať už je na vině genetika, věk, špatné stravování nebo málo pohybu, je jisté, že mnohé z nás začne postupem času trápit mírná či větší nadváha, visící kůže na těle a celulitida. Není však třeba nad svým zjevem lámat hůl, moderní technologie umí vrátit tělu ladné křivky. 

Při omlazování těla postupujeme v podstatě opačně než při likvidaci stop času na obličeji – zatímco zde potřebujeme objem dodat, protože nás trápí úbytek kolagenu a mezibuněčné hmoty, na těle chceme spíš ubrat. Vyhledávanou metodou, při níž se tělo rychle zbaví tukových depozitů, je liposukce. Mezi invazivními metodami formování postavy v současné době vede laserem asistovaná liposukce. Dokáže šetrně odstranit značné množství nahromaděného tuku a laserové paprsky navíc kůži zpevní a vyhladí.

Přístroj SlimLipo tělo vytvaruje i v místech, kde to dřív nebylo možné kvůli špatné elasticitě kůže. Ne každý je ale ochoten podstoupit operaci, třebaže probíhá bez narkózy. Stále oblíbenější jsou proto procedury, při nichž se postupuje neinvazivní cestou a tuk se rozpouští za pomoci lipolýzy. Znamená to jeho odbourávání přímo v tukových buňkách. Během tohoto procesu se do krevního oběhu uvolňují volné mastné kyseliny, které jsou pak metabolickou cestou z těla vyloučeny. Tukové buňky ovšem nejsou odsáty jako u liposukce, v těle dále zůstávají, pouze se vypustí jejich obsah. 

Teplo, chlad i vlny 

Lidstvo ve vyspělých částech světa tloustne a obezita či nadváha už nejsou jen estetickou záležitostí, staly se civilizační chorobou. Tato skutečnost vede výzkumníky k vyvíjení dalších, ještě účinnějších přístrojů na formování postavy. Nadbytečné tukové tkáně se lze zbavit s pomocí tepla, mrazu, ultrazvuku, radiofrekvenčních vln, laseru, mechanickou stimulací či kombinací více způsobů. Výhodou moderních technologií je nejen to, že neinvazivně (tedy bezbolestně a bez jizev) zeštíhlí tělo, ale často pozitivně působí i na kvalitu kůže, takže po zákroku nezůstane uvolněná. Velkou oblibu si v poslední době získala kryoterapie – metoda založená na řízeném mrazení tukových buněk, které působením mrazu odumřou a tělo je vypustí jako zplodinu metabolismu.

Lipolýza na principu radiofrekvence spočívá v zahřívání tukové tkáně, která se radiofrekvenčním vlněním naruší a vypustí svůj obsah do mezibuněčných prostor, odkud je lymfatickým oběhem vyloučen z organismu. Novinku mezi „zahřívacími“ neinvazivními metodami na formování postavy představuje přístroj Vanquish, který rovněž pracuje na principu radiofrekvenčního vlnění, ale na rozdíl od jiných radiofrekvenčních přístrojů se ošetřované partie vůbec nedotýká. Použít se dá v oblasti břicha a boků. Jiný druh vlnění – tentokrát ultrazvukové – svým působením vytvoří v tukových buňkách bubliny (kavity – proto se této metodě říká kavitace), které působením tlaku prasknou a tuk se z nich vyplaví.

Následně je opět odveden lymfatickým systémem do krevního oběhu a vyloučen z těla ven. Radiofrekvenční a ultrazvukové vlny se mohou setkat v jednom přístroji a jejich vzájemné působení je potom ještě efektivnější. Radikálně se s uloženým tukem i celulitidou vypořádá estetická rázová vlna. Akustické vlny vstupují do těla a vytvářejí vibrace v pojivové tkáni. Začnou se v ní vytvářet nová kolagenová vlákna, takže se současně odstraní ochablá místa a zpevní uvolněná kůže. Poradí si i v místech, kde jiné metody selhávají (paže a nadloktí). Přístroj Ray Life v sobě zahrnuje hned tři technologie: kromě rázové vlny ještě ošetření radiofrekvenčními vlnami a třetí součástí je IPL světlo. Tukové zásoby se uvolní a kůže se následně vypne.

Programy ovšem nelze absolvovat všechny naráz při jedné návštěvě. Velmi účinná je také Lipomassage LPG, tedy přístrojová gymnastika, při níž se mechanickou stimulací aktivuje štěpení a uvolňování tuků. Odborné přístrojové ošetření může být doplněno o lymfodrenáže, aby se urychlil odchod rozrušené tukové tkáně. Vzhled postavy ještě více vylepší pravidelná domácí péče galvanickou žehličkou, která také redukuje tukovou tkáň aktivací lipolýzy. 

Díky velkému množství přístrojů na neinvazivní tvarování postavy se na nás sypou různé lákavé nabídky ze všech stran. Při výběru, kde ošetření podstoupíte a na jakém přístroji, však buďte obezřetní a obstarejte si reference. Svěřit se do nesprávných rukou neznamená jen to, že zákrok nepřinese očekávaný výsledek, ale zvyšuje se tak i riziko možných zdravotních komplikací. 

Autor: Jana Nová
 

Nejhledanější nemoci

Víte, co přesně vás čeká na vyšetření, které vám lékař předepsal? Zjistěte, co které znamená.