Jaké rostliny vám prospějí podle zvěrokruhu? Ryby potřebují heřmánek, Štíři křen | Moje zdraví

Jaké rostliny vám prospějí podle zvěrokruhu? Ryby potřebují heřmánek, Štíři křen

Jaké rostliny vám prospějí podle zvěrokruhu? Ryby potřebují heřmánek, Štíři křen
Autor: Shutterstock.com
8. dubna 2017 • 12:00

Každé sluneční znamení by mělo těžit nejen z vlastností nejrůznějších léčivých rostlin, ale také potravin, které pomáhají harmonii celého tělo. Podívejte se na následující tipy a obklopte se přírodou, která vám pomůže.

Beran

Beran je ohnivé znamení, kterému vládne planeta Mars. Rostliny spojené s tímto znamením a planetou obvykle mají trny. Jsou také pikantní, mají hořkou chuť nebo jsou červené barvy. Vzhledem k tomu Beranu vládne hlava, oči a obličej, nejlepší rostliny pro Berana jsou ty, které čistí krev, stimulují nadledvinky nebo mají vysoký obsah železa.

Ovoce a zelenina: čínské zelí, hořčice, křen, cibule, česnek, pórek, paprika, rebarbora, pažitka a ředkvička.

Květiny: měsíček lékařský, pelargónie, anýz yzop, mák, červená růže, tulipány, amarylis, petrklíč, lilie.

Bylinky: kopřiva, kořen lopuchu, kajenský pepř, červený jetel, řebříček, třezalka tečkovaná, chmel, majoránka, ostropestřec mariánský, pelyněk, hořec, smilax lékařský, estragon, zázvor, koriandr.

Býk

Býkům vládne planeta Venuše. Venuše je planeta, která představuje touhu a krásu, takže rostliny vhodné pro Býky mají často nádherné květy a lákavě voní. Vzhledem k tomu Býku vládnou krk a uši, nejlepší potraviny pro něj jsou ty, které zklidňují trávicí systém.

Ovoce a zelenina: špenát, hrách, brambory, sladké brambory, tykev, artyčok, olivy, hroznové víno, jablka, fíky, meruňky, jahody.

Květiny: sedmikráska, šeřík, astra, konvalinka, hrachor vonný, lilie, orlíček zahradní, fialka, náprstník, růže, pelargónie.

Bylinky: lékořice, pískavice řecké seno, kluzký jilm, anýz yzop, sléz, levandule, pampeliška, ibišek, šalvěj, sporýš, kopretina řimbaba, tymián, andělika, řebříček.

Blíženci

Blížencům vládne planeta Merkur a vzhledem k tomu, že Blíženci jsou vzdušné znamení, vládnou mu plíce, ramena, paže a ruce. Rostliny vhodné pro Blížence bývají obvykle chlupaté nebo s neostrými listy a mají jemnou vůni. Vhodné jsou ty, které posilují plíce a dýchací cesty nebo zklidňují nervový systém.

Ovoce a zelenina: čekanka, mrkev, pastinák, oves.

Květiny: orchidej, chryzantéma, šeřík, azalka, narcis, zimolez.

Bylinky: divizna, yzop, meduňka, lobelka, sporýš, řebříček, tužebník, kopr, fenykl, levandule, pískavice řecké seno, lékořice, kozlík lékařský.

 Rak

Vzhledem k tomu, že Rak je vodní znamení a vládne mu Měsíc, rostliny vhodné pro tohle znamení jsou obecně měkké s měkkými listy, obsahující spoustu vlhkosti. Nacházejí se také velmi často v blízkosti vody. Častokrát jsou bílé barvy nebo mají světle žluté květy. Rakům vládne břicho, prsa, bránice a játra, takže potřebují rostliny, které pomáhají při trávení nebo ovlivňují podvědomí.

Ovoce a zelenina: růžičková kapusta, brokolice, zelí, květák, čekanka, kapusta, hlávkový salát, řeřicha, kapusta kadeřavá, houby, tuřín, sladké brambory, meloun, okurky, tykve, vodní meloun, dýně, mořské řasy, mango, banán, jablko, hruška.

Květiny: sedmikráska, lekníny, jasmín, yzop, svlačec, pelargonie, lilie, bílé růže, mák setý.

Bylinky: máta peprná, papája list, řepík lékařský, meduňka, petržel, sporýš, ptačinec žabinec.

Lev

 

Samozřejmě že Lvu jako ohnivému znamení vládne brilantní slunce. Rostliny pro Lvy jsou obvykle velké a zlaté nebo oranžové barvy, nebo mívají listy ve tvaru srdce. Potřebujete rostliny nebo bylinky, které regulují krevní tlak a mají povznášející vliv na ducha.

Ovoce a zelenina: čínské zelí, kukuřice, kapusta, hořčice, mangold, papriky, ananas, pomeranč, grapefruit, olivy, kokos.

Květiny: měsíček, anýz yzop, slunečnice, jiřina, astra, mučenka, otočník, mák, pivoňky, měsíček, šafrán.

Bylinky: brutnák, hloh, srdečník obecný, rozmarýn, vlaštovičník, máta, levandule, petržel, kopr, fenykl, heřmánek, třezalka tečkovaná, heřmánek, anýz, zázvor, šafrán.

 

Panna

Panně vládne planeta Merkur. Panna je tradičně bohyně obilí a je spojována s podzimem. Rostliny vhodné pro Panny mají často jemně dělené listy nebo stonky, jemně voní nebo jsou malé a pestrobarevné. Nejpřínosnější rostliny pro Panny mají vysoký obsah draslíku a pomáhají zklidnit.

Ovoce, zelenina a obilniny: čekanka, mrkev, pastinák, ječmen, oves, žito, pšenice, proso.

Květiny: narcis, chryzantéma, astra, fialka, všechny pestrobarevné malé květy (zejména modré nebo žluté).

Bylinky: kopr, fenykl, ostružina (listy i kořen), jitrocel, třezalka tečkovaná, kozlík, levandule, majoránka, lékořice, petržel, pískavice řecké seno, kopr.

 Váhy

Váhy jsou vzdušné znamení, jemuž vládne planeta Venuše. Vzhledem k tomu, že je Venuše planeta krásy a lásky, rostliny vhodné pro Váhy jsou často lehké, krásné květiny a nádherně voní. Váhám vládnou ledviny a nadledvinky, takže jim pomáhají rostliny, které nastolí mezi těmito orgány rovnováhu.

Ovoce a zelenina: brokolice, lilek, špenát, hrášek, sladké brambory, artyčoky, řeřicha, granátová jablka, meruňky, jablka, fíky, švestky, hroznové víno, jahody, olivy.

Květiny: orchidej, gardenie, čajové růže, noční hyacint, frézie, mečík, astra, sedmikráska, lichořeřišnice, růže, fialka, petrklíč, maceška, orlíček.

Bylinky: petržel, jalovec, kukuřice, medvědice lékařská, máta, tymián, řebříček, andělika lékařská, sporýš.

 Štír

Vodnímu znamení vládne jak Mars, tak Pluto. Rostliny pro Štíry se často nacházejí v odlehlých místech nebo v podzemí. Budou mít pravděpodobně trny a červenou barvu. Štírům vládnou reprodukční orgány, takže potřebují rostliny, které vyvažují hormony regulující menstruační cyklus nebo pomáhající v těhotenství či při porodu.

Ovoce a zelenina: houby, papriky, reveň, pórek, cibule, pažitka, pepř, česnek, křen, ředkvičky, hořčice.

Květiny: měsíček lékařský, rododendron, pelargonie, cesmína, sasanka, vřes, gardenie, med, pivoňka, ibišek.

Bylinky: aloe vera, žen-šen, hluchavka, malina list, saw palmetto, dubová kůra, bazalka, hořec, pelyněk, zázvor, koriandr.

 Střelec

Střelec je ohnivé znamení, kterému vládne optimistická planeta Jupiter. Takže Střelcovy rostliny bývají velké a poměrně nápadné, s příjemnou vůní. Nejlepší rostliny pro Střelce budou ty, které podporují játra, mají vysoký obsah minerálů a podporují pozitivní rozpoložení.

Ovoce a zelenina: chřest, čekanka, rebarbora, řepa, rajčata, tuřín, řeřicha, olivy.

Květiny: rudé růže, měsíček, anýz yzop, růže, karafiáty, pivoňka, šafrán, jasmín.

Bylinky: pampeliška, přeslička, oregano, šalvěj, řimbaba obecná, šalvěj, anýz, muškátový oříšek, máta.

 Kozoroh

Tomuto znamení vládne planeta Saturn. Rostliny Kozorohů mohou mít nepříjemný zápach nebo chuť. Saturn vládne rostlinám s dlouhými životy a pomalým růstem. A protože Kozorohům vládnou kolena, klouby, kosti a zuby, potřebují rostliny, které mají vysoký obsah vápníku.

Ovoce a zelenina: špenát, houby, červená řepa, pastinák, ječmen, žito.

Květiny: měsíček, černý mák, blín, lilek, africká fialka, sněženka, jasmín, maceška.

Bylinky: kostival, smilax lékařský, kávovník, divizna, tymián, přeslička, kokoška pastuší tobolka.

Vodnář

Vodnář je vzdušné znamení a vládne mu Uran. Patří k němu rostliny, které se pěstují na neobvyklých místech. Nejvíce léčebné a blahodárné rostliny pro Vodnáře jsou ty, které pomáhají zlepšit krevní oběh a uvolnit nervový systém.

Ovoce a zelenina: špenát, řepa, žito, ječmen, pastinák.

Květiny: vstavač, mečík, trojčetka.

Bylinky: heřmánek, šanta kočičí, mučenka, kozlík, chmel, aloe, myrha, kadidlo, kostival, skořice, hřebíček.

 Ryby

Ryby jsou vodní znamení a vládnou jim Jupiter a Neptun. Rybí rostliny jsou často velké a mohou růst poblíž oceánu. Nejvíc prospěšné jsou pro ně ty, které posilují imunitní systém nebo mají antibakteriální účinek.

Ovoce a zelenina: chřest, čekanka, reveň, červená řepa, rajčata, mořské řasy, řeřicha, olivy.

Květiny: měsíček lékařský, anýz yzop, jasmín, šeřík, narcis, leknín, mák, plamének, vistárie, šeřík, orchidej.

Byliny: echinacea, heřmánek, pelyněk, řebříček, oves setý, muškátový oříšek, anýz.

 

Autor: aši
 

Nejhledanější nemoci

Víte, co přesně vás čeká na vyšetření, které vám lékař předepsal? Zjistěte, co které znamená.