Jak poznáte, že už máte moc sexu? | Moje zdraví

Jak poznáte, že už máte moc sexu?

Jak poznáte, že už máte moc sexu?
Autor: shutterstock
31. března 2017 • 12:00

Možná jste ještě ve fázi největší zamilovanosti a vášně, a sex byste tak mohla mít klidně celý den. Vy ano, ale co vaše vagina? Když vaše vagina vysílá tyto signály, raději přestaňte, pokud nechcete druhý den trpět jako zvíře.

Malá vlhkost

Když začínáte sexuální hrátky, jsou většinou dlouhá předehra nebo vášeň tak silné, že vaše vagina produkuje moře vlastní lubrikace. Čím je sexuální styk delší a čím častěji se do toho vrháte znova a znova, tím se schopnost produkce milostných šťáv snižuje. Pokud nejste dostatečně vlhká, může docházet k drobným poraněním. Samozřejmě můžete použít lubrikační gel a pokračovat.

Bolest

Pokud začne být sex bolestivý, možná je na čase přestat. Některé polohy, jež ponoukají k vášnivějším pohybům, jako je třeba poloha zezadu, mohou při opakovaném sexu způsobovat bolest. Jestliže nejste připraveni přestat, potom zkuste něžnější pohyby a jiné polohy. Pokud bolest neustupuje, neblázněte a nechte vaginu odpočívat.

Nadměrné prokrvení

Pokud budete vaginální stěny vystavovat neustálé iritaci a tření, budou se prokrvovat. Prokrvení je v absolutním pořádku, také to, že vaše sexuální orgány zduří a jakoby se zvětší. Tím se vagina stává užší a těsnější. Penis tak ale během dlouhodobého pronikání může iritovat stěny a sex se poté stane bolestivým.

Špatné PH

Při sexu se může zvyšovat riziko vzniku zánětu močového měchýře. Zvyšuje se ještě více, pokud budete mít sex celý den, pH spermatu je totiž vyšší než to, které je přirozené vašemu prostředí. Nezapomínejte proto jít se po sexu vyčurat, to pomáhá nastavit zpět přirozenou rovnováhu.

 

Nejhledanější nemoci

Víte, co přesně vás čeká na vyšetření, které vám lékař předepsal? Zjistěte, co které znamená.