Čtyři důvody, proč je polykání spermatu zdravé | Moje zdraví

Čtyři důvody, proč je polykání spermatu zdravé

Čtyři důvody, proč je polykání spermatu zdravé
Milostné hrátky jsou každopádně jedním z nejzdravějších způsobů trávení večera. • Autor: iStock.com
22. února 2017 • 10:18

Někdy je těžké partnerku přemluvit k polykání semene, nabízíme vám proto seriózní a vědecky podložené důvody, proč by měla.

Muži při jednom výronu semene vystřelí do světa 2 do 7 mililitrů ejakulátu, výsledné množství však záleží na pravidelnosti sexuálního života. V jednom výronu semene je 50 až 350 milionů spermií. Je škoda nechat je ležet ladem, když mají tolik pozitivních vlastností. Sperma totiž:

Zlepšuje náladu

Ejakulát totiž obsahuje látky, které zlepšují psychiku – hormon štěstí serotonin a melanin. A nejen to, najdete v něm i vitamíny a minerální látky. Například zinek, vápník, hořčík, sodík, cukry, kreatin, bílkoviny a vitamín C. Vědci v něm prý dokonce nalezli i stopové množství zlata.

Platí – čím mladší partner, tím kvalitnější sperma. Čím častěji muž ejakulujte tím kvalita spermatu také stoupá. Skvělý důvod pro každodenní sex – nemyslíte?

Zrychluje spalování tuků

Sperma obsahuje látky, které zrychlují metabolismus a podporují trávení. Jedna dávka ejakulátu obsahuje zhruba  55 kalorií. Navíc při orálním sexu zapojujete poměrně dost svalů, takže na hubnutí má jednoznačně pozitivní účinky.

Omlazuje a zkrášluje

Vědci ve spermatu našli mimo jiné i jinou látku, která se nazývá spermidin, která omlazuje buňky a zabraňuje jejich stárnutí až o 30%! Což je lepší a levnější než většina zázračných pilulek a krémů. Opět mladší čím mladší muž tím lepší omlazující účinky.

Pornoherečky se shodují, že je sperma ideální jako pleťová maska. Také je díky množství vitamínů dobré na lesk a sílu vlasů – jedna londýnská klinika dokonce prodává sérum na vlasy inspirované semenem. 

Může skvěle chutnat

Pro chuť spermatu je důležité co muž jí zhruba 48 hodin před ejakulací. Ženy se shodují, že lepší chutná semeno po zeleninové nebo ovocné stravě než po mase nebo například fernetu. Vyhýbat byste se měli také tučným a kořeněným jídlům.

Na zlepšení kvality spermatu je výborná skořice, ananas nebo celer, po něm je ejakulát nasládlejší. V Británii dokonce existují  tabletky na to, aby sperma chutnalo po jablku, meruňkách nebo mátě.

Autor: red
 

Nejhledanější nemoci

Víte, co přesně vás čeká na vyšetření, které vám lékař předepsal? Zjistěte, co které znamená.