Dotek MonyLisy: Pomoc pro intimní partie ženy | Moje zdraví

Dotek MonyLisy: Pomoc pro intimní partie ženy

Dotek MonyLisy: Pomoc pro intimní partie ženy
Dokonce i suchost v intimních partiích se dá dnes snadno vyřešit. • Autor: istockphoto.com
27. července 2016 • 10:19

Některé ženy potřebují pomoci, aby byl jejich intimní život radostný, nikoli stresující. Díky italským vědcům a bioinženýrům je to možné. Mluvíme o unikátní patentované vulvovaginální rejuvenační technice s názvem MonaLisa Touch (MLT). 

MonaLisa Touch je bezpečná neinvazivní metoda, která aktivuje přirozené regenerační schopnosti tkání ženských intimních partií – tedy pochvy a zevního genitálu,“ vysvětluje MUDr. Elena Figurová z OG Medical Centre, které tuto techniku nabízí. „Přístroj podporuje obnovu rovnováhy genitální sliznice bezpečným a bezbolestným způsobem, a to metodou, jaká se používá ke zpomalení stárnutí pokožky obličeje – laser ve vaginální sliznici stimuluje produkci kolagenu, navrací jí přiměřené prokrvení, tonus tkáním, zvyšuje lubrikaci, zlepšuje funkčnost ošetřované oblasti a obnovuje správný krevní oběh,“ vypočítává její výhody lékařka. 

Jak se poševní atrofie projevuje? Nejčastěji jde o svědění a podráždění zevních rodidel, nedostatečnou poševní lubrikaci, suchost a podráždění, či dokonce bolest během styku. Projevují se u žen různého věku a většinou souvisejí s nedostatkem estrogenu. A mají bohužel tendenci se časem zhoršovat. Vlastní pokles estrogenů nastává buď fyziologicky (stárnutím), nebo je vyvolaný operací, případně se projeví jako důsledek léčby rakoviny pohlavních orgánů. Nepříjemné pocity spojené se změnou poševní sliznice snižují kvalitu života a ovlivňují partnerské vztahy. Další nežádoucí změnou je poševní ochablost (laxita). Je často způsobena přirozenými, leč traumatickými událostmi, jako je porod nebo uvolnění tkání v důsledku procesu stárnutí. 

Laserové omlazení intimních partií 

Metoda MonaLisa Touch prováděná speciálním frakčním laserem CO2, vytvořeným cíleně pro tuto konkrétní aplikaci, je jednou z nejpokročilejších vaginálních fotorejuvenačních technik a přináší úlevu od nejnepříjemnějších symptomů spojených s poševní atrofií. „Jestliže pociťujete příznaky spojené s vaginální atrofií, přinese vám tento neinvazivní zákrok úlevu od symptomů, kterými trpíte každý den,“ říká MUDr. Figurová. „Špatná lubrikace, svědění vulvy, suchost, pocit tíhy i bolest při sexu se stanou minulostí,“ doplňuje. 

Většina žen nepociťuje po vaginálním ošetření MonaLisa Touch žádné nepříjemné pocity a objevují se pouze přechodné vedlejší účinky, jako je lehké zarudnutí po ošetření zevních rodidel (vulvy). Tyto obtíže obvykle mizí po jednom až dvou dnech klidu. Během prvního týdne hojivého procesu se doporučuje vyhnout se pohlavnímu styku, horké lázni, intenzivnímu fyzickému cvičení a zvedání břemen. Odborníci doporučují pro optimální účinek absolvovat cyklus tří ošetření v rozestupu 45–60 dní. V tomto čase dochází k regeneraci sliznice na buněčné a tkáňové úrovni a tento proces ke svému dokončení vyžaduje několik týdnů. Výsledky jsou nejlepší za měsíc a půl po ošetření. Podle stavu poševní sliznice se doporučuje každoročně proceduru zopakovat. V tomto případě obvykle postačí jedno ošetření. Laserová procedura MonaLisa Touch nemá prakticky žádnou kontraindikaci kromě vážných lokálních nebo systémových onemocnění. Obecně platí, že všechny ženy v menopauzálním věku mohou z této léčby profitovat, avšak o jejím provedení musí rozhodnout odborník se zkušenostmi s touto metodou. MLT je metoda, která si zasluhuje uvedení do společenského povědomí, protože může pomoci značnému procentu žen s různými problémy. Nejedná se o primárně estetický výkon. Jde o zdravotní úkon s estetickou přidanou hodnotou. Že po MLT ošetření dochází i k osvěžení a zlepšení vzhledu zevního genitálu, je fakt, ale to je jen příjemná přidaná hodnota k dramaticky zlepšené funkci intimních partií, o kterou tu především jde. 

Léčebné metody pomocí systému MLT

• Léčba poševní atrofie vzniklé přirozeně (v postmenopauze u žen nad 50 let) nebo uměle (mladé ženy po operaci z důvodu rakoviny prsu na antiestrogenní terapii). Jedná se často o ženy kolem třicítky, které do té doby vedly aktivní sexuální život a kde nedostatek sexu může vážně narušit partnerský vztah, který beztak prochází těžkou zkouškou. Zde se atrofie vyvíjí a zhoršuje velmi rychle a MLT je v podstatě jediné fungující řešení.

• Léčba močové inkontinence (neschopnosti udržet moč) mírného až středního stupně nejčastěji v souvislosti s prodělanými těhotenstvími a vaginálními porody, ale též ovlivněné faktorem věku.

• Léčba poporodní laktační poševní atrofie, která po porodu znemožňuje návrat k plnohodnotnému sexuálnímu životu i u velmi mladých žen. Kojení bývá spojeno s nízkou hladinou estrogenu, což je podkladem pro rozvoj poševní atrofie (nulové lubrikace, pálení, suchosti). Spolu s jizvou po porodním poranění, nedostatkem spánku, jistou změnou priorit a po období pohlavní abstinence v závěru těhotenství a během šestinedělí nastává další velmi silná zatěžkávající zkouška pro partnerský vztah. Metoda MLT je schopna pomoci i mladým ženám po porodu, aby byl sexuální prožitek to, co býval, a takovéto ošetření se svým kolagenotvorným působením v kombinaci s aktivním tréninkem pánevního dna představuje nejlepší prevenci močové inkontinence po porodu.

• Léčba poševní laxity – pocitu uvolněné, povolené pochvy, který žena vnímá během pohlavního styku i mimo něj. Může být doprovázen močovou inkontinencí, ale také nemusí. Na tento pocit si zpravidla stěžují mladé ženy po nekomplikovaných vaginálních porodech velkých plodů často bez nástřihů či jiného porodního poranění. V tomto případě provádíme pouze opakované vaginální ošetření bez ošetření vulvy (není potřeba) a vždy se kombinuje s pánevním tréninkovým programem (s cílem získat aktivní kontrolu nad svalovými komponenty pánevního dna). Jen tak lze dosáhnout výborného a trvalého efektu.

Odborná spolupráce: MUDr. Elena Figurová, OG Medical Centre 

Autor: Jana Nová
 
Video se připravuje ...

Nejhledanější nemoci

Víte, co přesně vás čeká na vyšetření, které vám lékař předepsal? Zjistěte, co které znamená.