Pro nový úsměv: Digital Smile Design | Moje zdraví

Pro nový úsměv: Digital Smile Design

Pro nový úsměv: Digital Smile Design
estetická stomatologie dokáže zázraky. • Autor: istockphoto.com
28. července 2016 • 15:42

Sympatická 28letá Kamila již delší dobu zvažovala podstoupení zákroku, který nabízí moderní estetická stomatologie. Ráda by konečně vylepšila „svůj úsměv“. Impulzem pro ni byla metoda Digital Smile Design, a tak se rozhodla pro změnu. Zákrok, který provedli lékaři na stomatologické klinice Schill Dental Clinic, proběhl k její naprosté spokojenosti. 

Klientce se věnoval zakladatel kliniky MUDr. Alexander Schill. Na první schůzce jí po prohlídce stavu vysvětlil, jaké zákroky budou tomu hlavnímu, estetickému, předcházet. Zuby bylo třeba nejprve zbavit kazů, aby po nasazení nových fazet nenastaly problémy. „Samozřejmě že prvním a posledním kritériem je zdravý chrup,“ vysvětluje MUDr. Schill.

Další důležitou aktivitou, kterou lékař během první návštěvy provedl, je vyfotografování: ano, i na stomatologickém pracovišti se můžete setkat s fotografováním ve studiu! Tento krok je stěžejní pro další činnost; od této chvíle se celá věc odehrávala v grafickém programu. Jeho prostřednictvím se na snímek Kamiliných zubů „nakreslily“ obrysy nových bezchybných zubů, které však měly ve výsledku vypadat přirozeně. „Pokud se klientovi nové zuby líbí, vytvoří se podle konkrétního modelu - tedy přesně na míru - otisk chrupu. Celé věci se chopí zubní laboranti, kteří otisk chrupu zhotoví,“ komentuje tuto fázi stomatolog.

Čas, který zbýval do zhotovení nového „úsměvu“, trávila Kamila ve stomatologické ordinaci. Lékař provedl nezbytné úkony: ošetření kořenových kanálků, ošetření kazů a výplně, na které byl použit kompozitní materiál. Ještě než došlo na protetickou a estetickou fázi, Kamila si vyzkoušela improvizaci. Otisk (wax up), který zubní laboranti v mezičase vytvořili, se nechal naplnit provizorní pryskyřicí; ta po vložení do úst zůstala dočasně na zubech, aby bylo vidět, jak reálně bude konečná podoba, nový úsměv, vypadat. Kamila byla velmi spokojená, neměla žádné námitky ani poznámky k eventuálním úpravám. Poté bylo možné zadat do výroby konečný produkt -keramické fazety. Jakmile byly hotové, mohl je stomatolog pomocí kompozitního cementu fixovat na všechny v úsměvu viditelné zuby. 

Slovo klientky 

„Jsem ráda, že jsem byla v rámci konkurzu vybrána pro tento zákrok. Prostřednictvím Schill Dental Clinic jsem tak mohla podstoupit velice pozitivní změnu. Nikdy jsem nevěřila, co může krásný úsměv udělat se sebevědomím ženy. Na klinice je příjemné prostředí, milý a srdečný personál, díky kterému se mi změnil život. Děkuji a určitě všem doporučím!“ 

Slovo lékaře 

„S celkovým výsledkem jsem spokojen stejně jako Kamila. U každého zákroku panují určité obavy z komplikací, jež mohou nastat vždy, tento ale nebyl složitý a komplikace nenastaly. Zuby jsme zbavili zánětů, ošetřili kazy a výplně a pak jsme přistoupili ke keramickým fazetám.“ 

Cena zákroku

Časová i finanční náročnost výkonu závisí na stupni poškození zubů a rozsahu estetického výkonu. Tento zákrok nebyl nijak složitý, ale bylo na něm mnoho práce a cena tohoto konkrétního zákroku by byla asi 6000 eur (162 000 Kč). 

Kliniku Schill Dental Clinic založil v roce 2002 MUDr. Alexander Schill v centru Bratislavy. Ordinace kliniky jsou moderně a nadstandardně vybavené, působí zde tým špičkových stomatologů. Schill Dental Clinic přijímá klienty také v Žilině a od roku 2013 také v Praze. Další informace najdete na internetových stránkách www.schilldental.cz 

Autor: Markéta Ostřížková
 

Nejhledanější nemoci

Víte, co přesně vás čeká na vyšetření, které vám lékař předepsal? Zjistěte, co které znamená.