Klasifikace krycích přípravků: jaké existují a proč je potřebujeme? | Moje zdraví

Klasifikace krycích přípravků: jaké existují a proč je potřebujeme?

Klasifikace krycích přípravků: jaké existují a proč je potřebujeme?
Autor: makeup.cz
3. září 2020 • 00:00
Prezentace klienta • 

Krásná a zdravá pokožka s rovnoměrným tónem je perfektním základem pro jakékoliv líčení. Však skoro neexistují lidé, jejichž obličej by neměl sebemenší nedostatky. Proto potřebujete krycí přípravek pro ideální výsledek. V tomto článku si probereme prostředky s různými úrovní krytí.

Make-up

Pravděpodobně je to nejběžnější typ. Make-up https://makeup.cz/categorys/ 23449/ může být používán denně bez rizika poškození pokožky. A pokud výrobce přidá do složení výtažky z léčivých rostlin, pak přípravek zlepší celkový stav pokožky. Může obsahovat také zvlhčující a výživné složky, reflexní částice a silikonové oleje. Pokud jde o hustotu, tak záleží na množství pigmentu, které make-upy obsahují. To znamená, že čím více pigmentu (minerální plnivo, jako je oxid titaničitý), tím hustší bude konzistence. Naopak minimum pigmentu poskytne make-upu lehkost a průhlednost.

BB/CC krémy

BB/CC krémy se objevily na trhu relativně nedávno. Pismena BB a CC znamenají Blemish (Beauty) Balm a Color Correcting. Nejčastěji jsou jako hybrid zvlhčujícího a tónujícího přípravků, proto často dávají světlé krytí, které na obličeji vytváří rovnoměrný tón a osvěžují celý vzhled. BB krém hydratuje, vyživuje a regeneruje pokožku, maskuje zarudnutí a stopy po akné, chrání před UV zářením. CC krém zlepšuje barvu pleti a je lehčí než BB. Některé jsou velmi světlé, někdy bílé (při styku s kůží ztmavnou). Tyto krémy jsou vhodnější pro letní období a neskrývají vážné kožní problémy.

Autor: makeup.cz

Fluid

Poměrně tekutý krém, který je ideální pro letní sezónu a pro různé typy pleti. Obsahuje zvlhčující přísady, filtry SPF, ale má nízkou maskovací schopnost.

Krém-mousse

Má šlehanou lehoučkou texturu. Mousse je velmi lehký a vytváří efekt sametové pleti. Nedostává se do záhybů a vrásek, takže je ideální pro zralou pleť. Stejně jako fluid má nízkou maskovací schopnost.

Cushion

Jedná se o relativně nový produkt na evropském kosmetickém trhu, který se nejdříve objevil v Asii, kde je již několik let velmi populární. Cushion je multifunkční krycí přípravek v nové a neočekávané formě. Těm, kteří se již zamilovali do BB krémů, si určitě zalíbí i cushion, protože je velmi kvalitní, obsahuje pečující složky a komplex cenných rostlinných výtažků. Hlavním rysem cushionů je jejich vysoká krycí schopnost, která dokáže vyrovnat tón pleti. Cushiony také chrání před škodlivým slunečním zářením a obsahují filtry SPF, UV, UF.

Existují cushiony, které jsou určeny pro mastnou pleť a jsou schopné ji matovat po celý den, jsou docela odolné. Ostatní cushiony jsou určeny pro suchou pokožku a obsahují zvlhčující a výživné složky. Výhodou tohoto produktu je to, že ho můžete vrstvit.

 
Video se připravuje ...

Nejhledanější nemoci

Víte, co přesně vás čeká na vyšetření, které vám lékař předepsal? Zjistěte, co které znamená.