Co je to Drag Queen a kde se tento fenomén vzal? | Moje zdraví

Fenomém Drag Queen! Co to doopravdy je a proč nemá nic společného s psychickou poruchou?

2. listopadu 2023 • 15:00

Ač se nám to možná nezdá, fenomén Drag Queen není jen trendem posledních několika desetiletí. Kořeny sahají daleko do historie a rozhodně se nejedná o nic, co by se „mělo léčit“. Co Drag Queen přesně znamená a proč vzbuzuje muž v ženských šatech pobouření?

Co je to Draq Qeen?

Nejprve je třeba podotknout, že Drag Queen není jen prosté odívání muže do ženských šatů. Specifikum Drag Queen spočívá v karikatuře. Oblečení, make-up i účes jsou zpravidla velmi přehnané a rozeznat tak tento dramatický kostým od skutečné ženy není nijak složité. Zpravidla se s tímto druhem odívání můžeme setkat při specifických show.

Drag Qeen má většina lidí spojených a homosexualitou, to ale není pravidlo. I když je tento druh zábavy v rámci této komunity velmi oblíbený, nemá se sexuální orientací, identitou či dokonce s nějakou psychickou poruchou nic společného.

Kde se vzal fenomén Drag Queen?

Historicky se muži v ženských šatech a v parukách objevovali na jevišti už ve starověkém světě, kde bylo divadlo ženám zapovězeno. Stejně tak se do ženských kostýmů muži oblékali v Shakespearových dobách. V 19. a 20. století byl tento druh zábavy sice vázán především na LGBT+ komunitu, to se ale postupem času mění.

Popularitu i mimo tuto komunitu si v USA tento druh zábavy získal díky soutěžní reality show RuPaul's Drag Race, která už má na svém kontě několik ocenění Emmy.

 

Kde se s Drag Queen setkat?

Pokud si chcete rozšířit obzory a na podobné show jste nikdy nebyli, připravte se na poměrně jednoduchou zábavu. Drag Queen, kteří si pro své alter ego zpravidla připravují i jméno, můžete vidět ve stand-up comedy nebo tanečních či hudebních vystoupeních, kde často zpívají na playback známé hity.

Autor: Iveta Mazáčová
 

Nejhledanější nemoci

Víte, co přesně vás čeká na vyšetření, které vám lékař předepsal? Zjistěte, co které znamená.