I lenochodi mají sirotčinec. Kdo tam mláďata odložil? | Moje zdraví

I lenochodi mají sirotčinec. Kdo tam mláďata odložil?

24. října 2017 • 06:00

Tato roztomilá lenochodí mláďata jsou sirotci. Měli však štěstí a přežili ztrátu rodičů.

Dostali se do záchranné stanice pro lenochody Toucan Rescue Ranch, kterou spravuje organizace The Sloth Appreciation Society v Kostarice.

Zakladatelka organizace, fotografka Lucy Cooke pravidelně lenochodí mláďata navštěvuje a fotí je. Z portrétů malých lenochodů plánuje udělat kalendář na rok 2018, z jehož prodeje, poputují peníze zase zpět k lenochodům.

Do záchranné stanice se malí lenochodi dostávají obvykle stejným způsobem. Lidé je přinesou po té, co najdou opuštěná lenochodí mláďata na zemi. Lenochodi totiž žijí ve větvích stromů.

Mnohá mláďata bývají poraněná a nutně potřebují ošetřit. Matky těchto opuštěných mláďat není možné najít. Často padnout za oběť toulavým psům, umírají následkem zasažení elektrickým proudem ze stožárů nebo jsou sraženy auty.

V záchranné stanici opuštěná mláďata ošetří, pečují o ně s mateřskou láskou, ale pak se je snaží vrátit zpátky do přírody, kam patří.

Autor: pas
 

Nejhledanější nemoci

Víte, co přesně vás čeká na vyšetření, které vám lékař předepsal? Zjistěte, co které znamená.