Padání vlasů: Mnohdy si za něj můžeme sami | Moje zdraví

Padání vlasů: Mnohdy si za něj můžeme sami

Padání vlasů: Mnohdy si za něj můžeme sami
Autor: Shutterstock
18. února 2022 • 00:00
Prezentace klienta • 

Podle vlasů mnohdy poznáme, zdali se člověku ze zdravotního hlediska daří, nebo nikoliv. Mnozí lidé sice mohou trpět některými chorobami, které jsou přímo spjaté s vypadáváním vlasů, nicméně spousta z nás si za tuto nepříjemnost bohužel může sama. O vlasy se totiž nestaráme tak, jak by si to ve skutečnosti zasloužily. Podívejme se tedy podrobněji na některé chyby, jež se nám stávají zřejmě nejčastěji. Málo jich bohužel není.

V hlavní roli životní styl  

Pokud denně vykouříte spousty cigaret a pijete pravidelně alkoholické nápoje, je jasné, že se to na intenzitě vypadávání vlasů projeví. A nejenom na ní. Nejspíše bude chřadnout fakticky celé tělo. Důležitá je zdravá strava, která bude obsahovat velké množství vitamínů, zinku, železa nebo lidskému tělu prospěšných tuků. Z hlediska konkrétních doporučení stojí za to zmínit ryby, sójové výrobky nebo luštěniny. Nezapomínejte ani na pravidelný pitný režim. Zaslouží si ho nejenom vaše vlasy.

Absence stresu  

Vyhnout se v dnešní uspěchané době stresu není vůbec jednoduché. Vždyť se s ním člověk setkává prakticky na každém kroku. Ideální je vyhýbat s vyhroceným situacím a snažit se najít čas na odpočinek či relaxační aktivity. Taková masáž zad nebo jakékoli jiné partie těla vám dá zapomenout na jakékoli všední nepříjemnosti, jež se mohou přihodit. Důležitý je mimo jiné i kvalitní spánek. 

Nesprávná péče o vlasy  

Zapomeňte na příliš časté mytí vlasů. Stejně tak si nemůžete dovolit používání levné vlasové kosmetiky. Právě ona je plná umělých látek, jež vlasům bezesporu škodí. Vsaďte na přirozenost a přírodní přípravky. Zajímavá je určitě sázka na Nanogen a mnohé jiné. Tak jako tak byste mimo klasického šamponu měli používat také kondicionér a jiné přípravky obsahující látky plné vitamínů a jiných látek, jež pomohu s výživou vlasů.

 

Nejhledanější nemoci

Víte, co přesně vás čeká na vyšetření, které vám lékař předepsal? Zjistěte, co které znamená.