Jezte ryby. Zhubnete, podpoříte své celkové zdraví a navíc si pochutnáte | Moje zdraví

Jezte ryby. Zhubnete, podpoříte své celkové zdraví a navíc si pochutnáte

Jezte ryby. Zhubnete, podpoříte své celkové zdraví a navíc si pochutnáte
Jezte ryby. Zhubnete, podpoříte své celkové zdraví a navíc si pochutnáte • Autor: boxxi.cz
12. listopadu 2020 • 00:00
Prezentace klienta • 

Je všeobecně známo, že rybí maso je bohatým zdrojem živin a tělu prospěšných tuků. Jsou lehce stravitelné a obsahují kvalitní bílkoviny, které je vhodné konzumovat třeba právě při redukci hmotnosti. A pokud si rybu i správně připravíte, gurmánský zážitek je zaručen.

Rybu jezte i několikrát týdně

Přesně to je i doporučení odborníků. Obsahují mimo jiné i vzácný vitamín D, který musíme stejně jako esenciální kyseliny, hlavně pak omega-3, našemu organismu dodat zvenčí, neboť naše tělo si je neumí vyrobit samo. Spoléhá se proto na náš jídelníček. Ryba je také cenným zdrojem kvalitních bílkoviny, ty se podílejí na řadě důležitých procesů v našem organismu: pomáhají obnovovat buňky, jsou nezbytné pro imunitní systém nebo tvorbu hormonů. Bohatým zdrojem bílkovin jsou zejména ryby mořské jako treska, tuňák nebo losos. Naše trávicí soustava navíc dokáže rybí maso velmi snadno a rychle zpracovat.

Jezte ryby. Zhubnete, podpoříte své celkové zdraví a navíc si pochutnáte • Autor: boxxi.cz

Není ryba jako ryba

Jako u všech ostatních potravin i kvalita ryb na našem trhu je různá. Záleží, odkud ryba pochází, jak je lovená nebo v případě farmového chovu, čím je krmena. Od toho se odvíjí i množství zdraví prospěšných látek nebo naopak těch škodlivých. Ryby, které najdete na e-shopu boxxi.cz pocházejí z panensky čisté přírody a jsou loveny tím nejšetrnější způsobem. Ty islandské se navíc vyznačují velmi nízkým obsahem těžkých kovů. A právě tento typ ryb najdete u Boxxi. Kromě tradičních druhů jako treska tmavá, treska obecná, arktický losos a tuňák jsou to i ty méně známé a chuťově velmi zajímavé jako okouník, mořský ďas nebo siven severní. Nechybí ani delikatesy v podobně uzeného lososa či halibuta.

Jak rybu připravit?

U ryb obecně platí, že méně je více. To je dalším skvělým benefitem mořské ryby – její rychlá a snadná příprava. Jemná ale pevná struktura rybího masa nevyžaduje dlouhé hodiny vaření či pečení. Boxxi vše ještě usnadňuje tím, že každá ryba je balena po jednotlivých porcích, sami si tak určíte, kolik porcí z mrazáku vyndáte a připravíte. Mražení probíhá metodou IQF, která čerstvé rybí maso šokově zmrazí při teplotě -60 °C. Díky tomu zůstanou nutriční hodnoty, textura i chuť zcela zachovány. Boxxi vám také poradí, jak rybu chutně, rychle a jednoduše připravit, aby se stala nedílnou součástí vašeho zdravého a vyváženého jídelníčku. Nechybí ani recepty připravené ve spolupráci se zkušeným šéfkuchařem.

Jezte ryby. Zhubnete, podpoříte své celkové zdraví a navíc si pochutnáte • Autor: boxxi.cz

Kde kvalitní mořskou rybu koupit?

Kvalitní mořské ryby převážně z Islandu najdete právě v nabídce nového e-shopu na boxxi.cz. Rybí boxxi se liší nejen svým složením, ale i množstvím. Je možné objednat boxxi pro jednotlivce, pár či rodinu nebo zvolit boxxi s vlastním výběrem ryb. V Praze a okolí je možné doručení až domů nebo osobní vyzvednutí v Boxxi House v Nuslích. Mimopražské objednávky jsou doručovány do Boxxi Pointů k osobnímu vyzvednutí. Jejich síť se postupně rozšiřuje po celé České republice. A vy si nyní můžete na boxxi.cz nakoupit zásobu mořských ryb s 10% slevou. Stačí zadat slevový kód MOJEZDRAVI, platný do 30.11.2011.

 

Nejhledanější nemoci

Víte, co přesně vás čeká na vyšetření, které vám lékař předepsal? Zjistěte, co které znamená.