5 jednoduchých protahovacích cviků, které zvládnete i u televize | Moje zdraví

5 jednoduchých protahovacích cviků, které zvládnete i u televize

5 jednoduchých protahovacích cviků, které zvládnete i u televize
Autor: Herbalife Nutrition
1. prosince 2021 • 00:00
Prezentace klienta • 

Po celodenní práci nebo starosti o domácnost se těšíme, až se konečně uvelebíme na gauči a pustíme si svůj oblíbený pořad. Celodenní sezení ale vede ke ztuhlosti kloubů, zatímco pohyb svaly prodlužuje a posiluje, což může přispívat ke snížení rizika úrazů, zejména ve vyšším věku.

Podle Americké asociace sportovní medicíny by měli dospělí provádět cviky zlepšující flexibilitu alespoň dvakrát až třikrát týdně. Pro mnoho lidí je ale obtížné najít si na cvičení čas. „Mám pro vás dobrou zprávu. Stačí pouhých pět jednoduchých cviků, abyste udrželi své tělo v kondici a zároveň nezmeškáte nic ze svého oblíbeného televizního programu,“ říká Samantha Clayton, fitness expertka společnosti Herbalife Nutrition. „Začněme tím, co budete potřebovat. Ke cvičení je třeba se převléct do volného a pohodlného oblečení, které vás nebude omezovat v pohybu. Na zem si rozprostřete podložku na jógu, nebo pokud ji nemáte, postačí i koberec. To je vše. Teď už jen zapněte televizi a připravte se na večerní protáhnutí,“ dodává.

  • Protažení krku: Jedná se o jednoduché, ale skvělé protahovací cvičení krku, které můžete provozovat kdykoli a kdekoli. Prospěje vám třeba během dlouhého letu nebo za stolem v práci. Někteří lidé volí variantu s nakláněním hlavy dopředu a dozadu, to ale může krk příliš zatížit
    a hrozí tak riziko zranění.

     - Stůjte rovně a dívejte se dopředu. Uvolněte ramena a zvolna nakloňte hlavu k jednomu rameni. Netlačte silou. Pokud pocítíte bolest nebo nepříjemný tlak, přerušte cvičení. Jinak hlavu držte v pozici přibližně tři sekundy.

  -  Následně nakloňte hlavu na druhou stranu a opět opatrně protahujte. Měli byste cítit slabý tah. Nakonec se vraťte do výchozí pozice a dívejte se přímo před sebe.

  - Opakujte toto cvičení desetkrát.

  • Pes hlavou dolů: Možná jste o tomto cvičení již slyšeli. Tato klasická pozice z jógy protahuje záda, hruď a šlachy.

    -   Začněte v pozici psa na kolenou a rukou. Ujistěte se, že se vaše dlaně nacházejí pod rameny a kolena v linii s boky.

   -   Zvedněte kostrč a protlačte boky směrem ke stropu. Nohy v kolenou propněte a paty přitlačte zlehka k zemi.

  -   Hlavu mezi rameny uvolněte, pohled směřujte ke kolenům. Záda by měla být rovná. V pozici vydržte ideálně jednu minutu.

  • Protáhnutí šlach: Celodenní sezení zkracuje šlachy v nohách, proto je nezbytné pravidelné protahování.

     -   Vykročte levou nohou a vytočte ji směrem od boků, záda držte stále rovně.

     -   Pomalu se předklánějte, dokud neucítíte tah na zadní straně nohy.

      -  Ruce opřete o horní část stehen, abyste získali oporu pro záda. 

     -  Držte pozici 15 až 30 sekund, poté vyměňte strany. Opakujte jednou až třikrát.

  • Protáhnutí tricepsu: Protahování tricepsu je skvělé pro zlepšení mobility paží a prevenci ztuhlých svalů.

      -   Zvedněte ve stoje jednu ruku za hlavu a ohněte ji v lokti za krk. Druhou rukou ji zlehka tlačte směrem dolů. Opakujte totéž také s druhou rukou.

  • Pozice dítěte: Tato pozice představuje výborný způsob, jak zakončit cvičení, a navíc je velmi pohodlná. Nejenže přináší úlevu od bolestí zad, ale také pomáhá od stresu a úzkosti.

    -   Klekněte si na podložku či koberec. Mezera mezi koleny by měla přesahovat šíři boků. Nohy směřují dozadu a k sobě.

    - Sedněte si na paty a předkloňte se dopředu, až břicho položíte na stehna. Natáhněte ruce před sebe a hlavu si pohodlně položte na zem. Ucítíte tah v ramenou, zádech bocích a hýždích.

   -  Pokud mate problém s dosednutím na paty, dejte si mezi lýtka a stehna srolovaný ručník.

 -  Pro zintenzivnění cviku tlačte ramena a hruď zlehka k zemi.

-  V pozici vydržte alespoň 30 sekund.

Sledování televize na konci hektického dne je odpočinkem, bez kterého se mnoho z nás neobejde. Proč ho nespojit s protáhnutím, které uleví tělu i mysli? Ke zdravějšímu a pohyblivějšímu tělu stačí pouze těchto pět efektivních cvičení.

TIP OD HERBALIFE NUTRITON

Zdravě vypadající pokožka začíná uvnitř. Vyzkoušejte Collagen Skin Booster, osvěžující nápoj krásy s jahodovo-citronovou příchutí, který slouží jako doplněk stravy. Obsahuje bioaktivní kolagenové peptidy, u kterých bylo vědecky prokázáno, že již po čtyřech týdnech redukují oční vrásky, zvyšují elasticitu pokožky a po 3 měsících užívání redukují viditelné projevy celulitidy. Tento produkt obsahuje vysoké množství klíčových vitaminů a minerálů pro zdravou pokožku, vlasy a nehty.

Autor: Herbalife Nutrition

O Herbalife Nutrition

Rádi byste se dozvěděli více informací o produktech a příležitostech, které nabízí koncept Herbalife Nutrition?

Produkty Herbalife Nutrition se prodávají výhradně prostřednictvím Členů Herbalife Nutrition a není možné je zakoupit v obchodních řetězcích ani e-shopech. Poradci a Trenéři z řad Členů Herbalife Nutrition nabízí personalizované vedení, rady a podporu, které vám pomohou proměnit vaše cíle v realitu.

Pokud ještě nemáte svého Poradce / Trenéra, navštivte https://kontakt.herbalife.cz.

 

Nejhledanější nemoci

Víte, co přesně vás čeká na vyšetření, které vám lékař předepsal? Zjistěte, co které znamená.