Potřebujete rychle snížit cukr v krvi? Existuje rostlina, která to umí. Roste v každém parku! | Moje zdraví

Potřebujete rychle snížit cukr v krvi? Existuje rostlina, která to umí. Roste v každém parku!

25. ledna 2024 • 04:24

Ať už se potýkáte jen se zvýšenou hladinou cukru v krvi nebo už trpíte diabetem, rozhodně byste se měli zamyslet nad úpravou životního stylu. Pomoct vám mohou i některé potraviny nebo bylinky. Jednu z nich si ale můžete zadarmo natrhat na zahradě nebo v parku. Kterou?

Pokud máte v krvi vyšší hladinu cukru nebo se léčíte s cukrovkou 2. typu , rozhodně byste měli být pod dohledem odborníka. Ať už je to váš praktický lékař nebo diabetolog. I ti vám ale kromě klasické léčby doporučí úpravu stravy.

Cukr v krvi stravou dokážeme ovlivnit, a to nejen tím, že vynecháme potraviny s vysokým glykemickým indexem jako jsou sladkosti a bílé pečivo. Do jídelníčku bychom měli zařadit i potraviny, které fungují jako „přírodní inzulín“. A jednou z nich je chronicky známý černý bez.

Černý bez upravuje hladinu cukru v krvi

Plody černého bezu jsou nedoceněným pokladem, obsahují opravdu mnoho prospěšných látek. Od vitamínů (A, C, B) přes třísloviny nebo kyselinu jablečnou. Výborně se hodí k podpoře imunity a díky antioxidantům zpomaluje stárnutí buněk. Kromě jiného ale dokáže černý bez účinně snižovat hladinu cukru v krvi.

Při konzumaci neriskujte

Pokud se s cukrovkou léčíte, poraďte se před konzumací se svým lékařem. Kombinace bezinek a léků by mohla vyvolat nežádoucí pokles hladiny cukru v krvi (hypoglykémii).

Pozor si dejte i na správné zpracování plodů. Tepelně neupravené bezinky jsou totiž mírně jedovaté. Toxickým účinkům se ale vyhnete poměrně jednoduše – bezinky sbírejte v plné zralosti a tepelně je upravte.

Jak bezinky konzumovat?

Jelikož je nutné je převařit, můžete je využít pro přípravu marmelády, pečeného čaje nebo šťávy. Konzervujte je cukrem a zavařujte je jako jiné ovoce. 

Další potraviny, které snižují cukr v krvi, najdete v naší fotogalerii↓

 

Autor: Iveta Burketová
 

Nejhledanější nemoci

Víte, co přesně vás čeká na vyšetření, které vám lékař předepsal? Zjistěte, co které znamená.