Co prozradí psí plemeno o povaze páníčka? Majitelé labradorů milují rodinu! | Moje zdraví

Co prozradí psí plemeno o povaze páníčka? Majitelé labradorů milují rodinu!

Co prozradí psí plemeno o povaze páníčka? Majitelé labradorů milují rodinu!
... • Autor: Shutterstock.com
10. dubna 2017 • 12:00

Jaký pán, takový pes, toto pořekadlo zná asi každý. I když výběr psa ovlivňuje mnoho faktorů, ať už je to fakt, zda majitel má byt nebo dům se zahradou či jaký životní styl vede. Samotné plemeno také prozradí lecos o svém majiteli. Jací jsou majitelé buldoků? Kteří páníčkové mají větší smysl pro humor a kdo pro pořádek?

Buldog

... • Autor: Shutterstock.com

Majitelé buldoků jsou velmi uznávané osoby. Určitě jste slyšeli o buldočí povaze: psi se vyznačují vytrvalostí a nezdolností, jejich páníčkové k tomu přidávají vysokou efektivitu při plnění úkolů a vynikají také v umění zorganizovat a rozvhrnout si práci. To z nich ovšem nedělá jen suchary zaměřené na plnění úkolů: vynikají také svým smyslem pro humor a láskou ke smíchu.

Teriér

Jack Russell teriér • Autor: Profimedia.cz
Teriéři jsou velmi živí, milují zábavu a pohyb. Také jejich páníčkové patří mezi lidi překypující energií, jsou hovorní a výborní společníci. Jejich výraznou vlastností je soutěživot, schopnost se přizpůsobit různým situacím a také statečnost.

Labradoři a retvívři

Ilustrační foto • Autor: Profimedia.cz
Labradoři a zlatí retrívři milují velkou rodinu a rodina miluje je. Lidé, kteří dávají přednost těmto plemenům, mají velice vřelý vztah ke své rodině také. Je to pro ně jedna z největších životních hodnot. Dokáží dobře vycházet se svým okolím, jsou čestní a totéž vyžadují od ostatních. A je jim velice dobře v přírodě.

Bígl

Nenechávejte přihlášení do soutěže nejPes na vašem mazlíčkovi! • Autor: Shutterstock.com
Bígl je velice zvídavý pes. Podobně je na tom jeho pán nebo paní - většinou jsou to lidé, kteří ochotně a rádi zkoušejí nové věci. Někdy je jejich přílišná zvědavost může přivést do problémů. Majitelé bíglů jsou báječní přátelé. Nejsou zvyklí často projevovat emoce, vetšinou zůstávají poměrně v klidu.

Čivava

852285:gallery:true:trueMajitelé těchto psů jsou upřímní a veselí, výborně vycházejí s lidmi ze svého okolí. Mají rádi cestování a své psi rádi berou všude s sebou. Jsou hrdí na to, jak vypadají - a to nejen oni sami, ale i rodina, pes, domov a vůbec, vše v jejich okolí. 

Husky

Němečtí manželé měli dva psy husky - jeden z nich nečekaně zaútočil na jejich novorozenou dceru a zabil jí (ilustrační foto) • Autor: Profimedia.cz
Huskyho si zpravidla vybere člověk, který je přirozený vůdce. Má silnou vůli a vysoké sebevědomí, zároveň je ale vždy ochoten pomoci a krýt příteli nebo členovi rodiny záda. Miluje pobyt venku a je trpělivý.

Boxer

Ilustrační foto • Autor: Profimedia.cz
Boxeři jsou nároční psi, kteří vyžadují od pána pozornost a velké množství energie. Jejich majitelé rádi poznávají nové lidi a snadno se s nimi spřátelí. Boxeří povaha prý dokáže pomoci majiteli v boji prosti stresu - snad proto jsou tito páníčkové jedni z největších milovníků života.

Kokršpaněl

Svého mrtvého pána pět dnů věrně hlídal jeho pes Ben - ilustrační foto • Autor: profimedia.cz
Kokršpanělé jsou mírní a sladcí pejskové. A to na nich jejich majitelé oceňují ze všeho nejvíc. Sami totiž nemají rádi konflikty, dávají přednost klidnému a laskavému jednání. Jejich život určitě není žádná nuda, umí žít pěkně rušně, vždycky se ale budou vracet do náruče rodiny a nejbližších přátel.

Německý ovčák

... • Autor: Shutterstock.com
Němečtí ovčáci bývají někdy obezřetní, pokud potkají někoho nového. Jakmile s ním ale naváží vztah, stanou se jeho nejvěrnějším společníkem a ochráncem. A podobně jsou na tom i jejich majitelé - jakmile se jednou dostanete do kategorie "přítel", budou tu vždycky pro vás, ochotni pomoci a podpořit. Páníčkové, stejně jako jejich psi, mají sportovního ducha a rádi soutěží.

Border kolie

... • Autor: Shutterstock.com
Border kolie patří mezi nejchytřejší psi. Jejich majitelé patří k těm, kteří se dokáží výborně soustředit a zaměřit na podstatné věci. Jsou trpěliví a většinou dotahují věci do úspěšného konce. Občas se tím ale dokáží zabývat natolik urputně, že mohou ostatní znervózňovat. Každopádně jsou ale velice přátelští, i když dávají přednost menším skupinám opravdových kamarádů.

Voříšek

... • Autor: Shutterstock.com
Jste šťastní majitelé voříška? Pak jste prostě šťastní. Těmto lidem příliš nezáleží na tom, co si o nich myslí druzí. Podstatné je, jak se cítí oni sami. Starosti umí včas hodit za hlavu a životem dokáží proplouvat podle toho, co jim zrovna osud přichystá. Neohlížejí se za sebe a příliš se nezabývají jednotlivostmi. Velice často je najdete mezi dobrovolníky, kteří pomáhají nějakým prospěšným projektům.

Autor: red
 

Nejhledanější nemoci

Víte, co přesně vás čeká na vyšetření, které vám lékař předepsal? Zjistěte, co které znamená.