Zima není výmluva: Proč byste měli sportovat i během chladných měsíců | Moje zdraví

Zima není výmluva: Proč byste měli sportovat i během chladných měsíců

Zima není výmluva: Proč byste měli sportovat i během chladných měsíců
Autor: Pixabay
30. března 2023 • 00:00
Prezentace klienta • 

Sport je zdravý, o tom není pochyb. Zdraví máte jedno, měli byste o něj tedy pečovat výběrem fyzické aktivity, která tělu prospívá. Sport přispívá ke zlepšení pohody, upevňuje správné návyky v každodenním fungování a hlavně zlepšuje tělesnou kondici. Když jsou venkovní teploty příznivé a vítr teplý, je sportování venku čistým potěšením. Každý rok však přichází zimní období, kdy teploty klesají pod nulu. Měli byste se tehdy vzdát outdoorových aktivit? Samozřejmě, že ne! Sportovat v zimě je možné, a co je nejdůležitější, zimní sporty zlepšují tělesnou kondici. 

Jaké jsou výhody sportování v zimě? 

Zima je roční období, které přeje mnoha sportovním aktivitám, které lze provozovat venku. Běžky, snowboard nebo třeba skitouring? Šílenství na speciálně upravených sjezdovkách a stezkách se může s příchodem zimy rozjet naplno. Sportování v zimě má opravdu mnoho výhod. Za prvé, outdoorové sporty mají velmi dobrý vliv na zvýšení imunity lidského organismu. Prokrvení jednotlivých částí těla se zvyšuje a některé svaly pracují ještě silněji a intenzivněji než při provozování jiných sportů. Přispívají také ke zlepšení tělesné kondice. Takovými sporty jsou zejména snowboarding a skitouring. 

Autor: Pixabay

Snowboarding a skitouring 

Snowboarding a skitouring jsou zimní sporty, které přispívají ke zvýšení tělesné kondice. Čím se vyznačují? Snowboarding (https://sportano.cz/snowboard) je sport založený na stejném principu jako lyžování, jen se místo lyží používá snowboardové prkno. Ač se to nezdá, je to sport, který si často vybírají nejen mladí lidé, ale i ti starší. Při jízdě na snowboardu tělo uvolňuje endorfiny, které jsou běžně známé jako hormony štěstí. Snowboard vám dává možnost přímého kontaktu s přírodou, což zlepšuje vaši pohodu a náladu. Je to sport, který vyžaduje pohyb a správné manévrování tělem. Jeho praktikování má za následek nejen lepší náladu, ale i lepší kondici. Skitouring (https://sportano.cz/skitouring) je pohybová aktivita, která kombinuje horskou turistiku s lyžováním. Je to sport, který výrazně zlepšuje kondici, zvládne jej i začátečník. 

Autor: Pixabay

Správná příprava je klíčová 

Důležitou otázkou v případě provozování jakýchkoli sportovních disciplín je příprava na ně nejen po fyzické, ale i psychické stránce. Všechno to začíná v hlavě, je třeba  změnit svůj způsob myšlení a vyjít mimo oblast komfortu. Zahájení cvičení je dokonalým prvním krokem k zahájení dobrodružství s vybraným sportem. Měli byste být také vybaveni potřebným příslušenstvím. V případě skitouringu je naprostým základem kromě bot a lyží voděodolný turistický batoh a bunda, která umožňuje pokožce dýchat. Velmi důležité jsou také hůlky, které pomáhají při řízení sjezdu a poskytují rovněž oporu v případě pádu. Navštivte web Sportano, kde najdete veškeré potřebné příslušenství na jednom místě.

 
Video se připravuje ...

Nejhledanější nemoci

Víte, co přesně vás čeká na vyšetření, které vám lékař předepsal? Zjistěte, co které znamená.