Jak si lépe užít sex a zbavit se zimních splínů? | Moje zdraví

Jak si lépe užít sex a zbavit se zimních splínů?

Jak si lépe užít sex a zbavit se zimních splínů?
Odborný výzkum prokázal, že touha partnerů uvolňuje látku zvanou oxytocin – takzvaný „hormon lásky“, který podporuje pocity lásky a blízkosti. • Autor: iStock.com
15. prosince 2017 • 06:00

Možná už víte, že sex prospívá našemu zdraví – zmírňuje stres, pomáhá k dobrému spánku, a podle některých odborníků dokonce posiluje náš imunitní systém. Je tu ale ještě jedna věc, díky pohlavnímu styku totiž budete se svým partnerem „souznít“ i v běžném životě.

Podle některých psychologických studií se pohlavním stykem zvyšuje mezi partnery důvěra a lépe spolu komunikují. Teď se podíváme na to, co při pohlavním styku dělat, abyste zlepšili i svoji psychiku a byli za všech okolností v pohodě.

Často se partnera dotýkejte

Většina sexuálních praktik je velmi příjemná a má své výhody. Některé však těla partnerů udržují stále celkem daleko od sebe. Není na tom sice nic špatného, ale pokud se chcete s partnerem více sblížit, vyzkoušejte pozice, které vás fyzicky více propojí.

Zde máme na mysli hlavně klasického „misionáře“. Vaše těla tak budou dokonale spojená, a můžete se navíc i líbat. Navíc dotek těl je jednou z nejpříjemnějších věcí. Jeden odborný výzkum prokázal, že touha partnerů uvolňuje látku zvanou oxytocin – takzvaný „hormon lásky“, který podporuje pocity lásky a blízkosti.

Snažte se docílit orgasmu

Je sice hezké, že se krásně mazlíte a líbáte. Ale největšího uvolnění a spojení docílíte, jen pokud se totálně jeden druhému odevzdáte a prožijete spolu orgasmus. To vše spojené s vášnivým a dlouhým líbáním. Uvolníte tak v sobě navzájem tolik v předchozím odstavci zmiňovaného oxytocinu, až se vám z toho zatočí hlava.

Dívejte se partnerovi do očí

Tohle je celkem jasná věc. Jen málokdo by se svému partnerovi při pohlavním styku nechtěl koukat do očí. Tak otevřete oči a podívejte se na něj. Vzájemnému souznění a vzájemné pohodě to nesmírně prospívá.

Mluvte o svých touhách

O svých touhách a potřebách se nebojte s partnerem při pohlavním styku mluvit. Nejhorší je mlčet a tajit své drahé polovičce „své oblíbené věci“. To může vést k depresivním stavům a posléze až k nevěře. Takže plnit si své „touhy a přání“ je namístě.

Úplně se uvolněte

Pohlavní styk je v podstatě taková terapie duše. Neměli byste tedy při něm myslet na nic jiného, souznění či orgasmu tak nikdy nedocílíte. Berte tuto aktivitu jako dokonalou duševní očistu, při které budete prožívat naplno všechny doteky, líbání. Uvidíte, váš vztah tím dostane zcela nový rozměr.Autor: Daniel Mareš
 

Nejhledanější nemoci

Víte, co přesně vás čeká na vyšetření, které vám lékař předepsal? Zjistěte, co které znamená.