Velký přehled bolestí hlavy! Co je běžná, jak poznat migrénu a co pomáhá?
2
/
10
Prohlédnout znovu
Velký přehled bolestí hlavy! Co je běžná, jak poznat migrénu a co pomáhá?
POMERANČOVNÍK. Zklidňuje nervový systém a uvolňuje, pomáhá navodit spánek, je vhodný na migrény způsobené stažením cév, celkově na bolesti způsobené křečemi, sevřením.
|
istock.com
ZÁZVOR LÉKAŘSKÝ. Stimuluje krevní oběh a má silné protizánětlivé účinky. Kromě toho má zázvor příznivý účinek jako analgetikum, čímž snižuje bolesti hlavy.
|
istock.com
KOZLÍK LÉKAŘSKÝ. Ve formě tinktury funguje na bolest hlavy při nervovém vypětí, přepracovanosti a vysokém tlaku. Stačí zapít jednu čajovou lžičku tinktury čajem.
|
istock.com
JINAN DVOULALOČNÝ neboli GINKGO BILOBA. Přezdívá se mu také rostlina dlouhověkosti. Rozšiřuje cévy a používá se při poruchách prokrvení mozku, které se projevují závratěmi, bolestmi hlavy, poruchami paměti či nespavostí.
|
istock.com
MEDUŇKA LÉKAŘSKÁ. Je osvědčená a oblíbená bylinka, která zklidňuje a uvolňuje. Má protikřečové účinky, tiší bolesti hlavy z nervového napětí. Příprava čaje: 10 g sušených listů přelijte 0,5 l vroucí vody a nechte 10 minut vyluhovat, sceďte a vypijte.
|
istock.com
DEVĚTSIL LÉKAŘSKÝ. Čaj z něj uvolňuje křeče, tlumí bolest a působí uklidňujícím dojmem. Čajovou lžičku rozdrceného kořene zalijte 250 ml vlažné vody, nechte přes noc vyluhovat, ráno přihřejte a sceďte. Pijte po doušcích jeden až dva šálky za den.
|
istock.com
BUKVICE LÉKAŘSKÁ. Tato bylinka účinně působí nejen proti bolestem hlavy, navíc i celkově uvolňuje. Čaj si připravíte ze 2 čajových lžiček sušené bylinky. Tu zalijte 250 ml vroucí vody, nechte přikryté 10–15 minut vyluhovat a sceďte. Pijte horký v dávce malého šálku každou hodinu, dokud bolesti neustoupí.
|
istock.com
MÁTA PEPRNÁ. Má povzbuzující účinky a podporuje dobré trávení, zmírňuje a tiší bolesti, doporučuje se při bolestech hlavy a migrénách, při křečích.
|
istock.com
BAZALKA PRAVÁ. Tato bylinka oblíbená zejména v kuchyni povzbuzuje, mírní křeče, zpomaluje trávení v důsledku nervového vypětí, mírní bolesti hlavy i migrénu a posiluje nervový systém.
|
istock.com
DRMEK OBECNÝ. Doporučuje se při migrénách spojených s hormonální nerovnováhou. Nejčastěji ho využívaly ženy během menstruace, ale doporučuje se i při bolestech hlavy vyvolaných náhlou změnou počasí nebo atmosférického tlaku.
|
istock.com
Vitamin D chrání je zásadní obrana před infekcí i depresí. Co dělat, když je ho v zimě nedostatek?
Zápal plic ohrožuje hlavně děti a seniory. Jak ho poznat a jak se bránit?
Na hory do Česka, nebo za hranice? Máme jasnou odpověď
Je vám zima? Tyhle sexuální pozice vás zaručeně zahřejí
Psychika ovlivňuje rozvoj nemocí: Příčiny a léčba psychosomatických onemocnění
Myslíte si, že je vaše práce stresující? Tato zaměstnání jsou na tom nejhůře